Tieši tādēļ projekta galvenā ideja bijusi sapulcināt pazīstamus Latvijas modes māksliniekus un ļaut viņiem izstāstīt cilvēka un lietu attiecības stāstu. Modes dizaineri ir cilvēki ar potenciālu, dvēseles vibrācijām un īpašu skatījumu uz lietām, kas dažkārt mēdz būt visai komplicētas un sarežģītas, atgādina G. Skudriņa. «Man prieks, ka beidzot abi ar Juri Žagaru esam viens otru inficējuši ar trakām idejām,» viņa piebilst.
Vēl viens iemesls, kādēļ Gundega ķērusies pie šāda projekta organizēšanas, ir acīmredzams: «Esmu cēsniece, un beidzamos gadus esmu bijusi cieši saistīta ar modi!» G. Skudriņa uzsver - modes māksliniekus vajadzēja drusku pabikstīt: «Viņi ir kā vulkāniņi, kuriem vajag pielaist dzirksteli! To arī centos izdarīt. Šķiet, ka ir izdevies.»
Ko tad varēs ieraudzīt Cēsu pils klētī izvietotajā izstādē, kuru palīdzējis iekārtot skandalozais mākslinieks Kristians Brekte (viņa darbi gan izstādē nebūs redzami)? Anna Led, sadarbojoties ar tēlnieku, izveidojusi objektu Kleita. Žanete Auziņa, izmantojot fotogrāfiju un skaņu, radījusi īpatnēju instalāciju objektu. Katja Šehurina apģērba gabaliem uztaisījusi instalāciju Es jums uzklāju galdu. Savukārt Elitas Patmalnieces radītā lelle koši sarkanā kleitā simbolizē cilvēku, «kurš visu ķer un grābj -nu gluži tāpat kā mēs visi», Gundega stāsta. «Patiesībā jau kopš brīža, kad no pērtiķa radās cilvēks, lietas ieguva mūsu praktiskā drauga statusu. Par to arī būs šis stāsts,» viņa nosaka. Nekāda praktiska pielietojuma šiem darbiem pēc izstādes nebūs. Tie domāti tikai acu priekam.
Protams, tik vērienīgos pasākumos kā Cēsu Mākslas festivāls ir nepieciešama nopietna māksla. Taču reizēm der darīt arī to, kas vienkārši patīk. «Šis neapšaubāmi ir tas gadījums,» pārliecināta izstādes Trans-in-form idejas autore.