Vidējais ASV darbinieks katru gadu bezmiega dēļ zaudē 11,3 dienas produktīva darba, tomēr miega traucējumi joprojām ir nenovērtēta problēma. Bezmiega dēļ darbinieki darbu nekavē, tomēr padara mazāk, atzīmē pētījuma autors, Hārvarda Medicīnas skolas psihiatrs Ronalds Keslers. «Ir grūti atrast apstākli, kam būtu lielāka ietekme uz produktivitāti,» viņš saka.
Pētījuma ietvaros tika izvērtēti 7428 strādājošie visā ASV, un tā rezultāti rāda, ka visvairāk bezmiegs mocījis strādājošās sievietes - 27,1%. Strādājošo vīriešu vidū miega traucējumi bijuši 19,7%, bet vismazāk šī problēma skārusi darbiniekus, kas vecāki par 65 gadiem - 14,3%, raksta LETA/AFP.
Runājot par strādājošām sievietēm, kāds cits nesen publiskots pētījums Eiropā atklāj, ka viņas daudz izteiktāk skar arī depresijas risks. Kopš XX gadsimta 70. gadiem tas divkāršojies. Vecumā no 25 līdz 40 gadiem no depresijas cieš 3-4 reizes vairāk sieviešu nekā vīriešu, un galvenokārt tās iemesls ir pienākumu nasta, ko rada pūles savienot ģimenes rūpes un profesionālās karjeras uzturēšanu.