Taču piektdien (18.XII) austrāliešu zinātnieks Neitans Grils, kurš Ziemassvētku vecīti vainoja neveselīga dzīvesveida piekopšanā un slikta piemēra rādīšanā, paziņoja, ka pētījums bija joks, kas domāts cilvēkiem omas uzlabošanai.
«Es cerēju radīt Ziemassvētku līksmību, taču ar nelielu nopietnības un provokācijas pieskaņu, lai pie Ziemassvētku vakariņu galda raisītos veselīgas sarunas,» par savu nolūku stāstīja zinātnieks. Taču pretēji gaidītajam «pētījums» tika publicēts prestižajā British Medical Journal un tagad izraisījis asu kritiku par blēdīšanos.
«Skaidrības ieviešanai - es neesmu Ziemassvētku vecīša pētnieks,» sacīja zinātnieks un piebilda, ka sevi uzskata par «kaismīgu Ziemassvētku vecīša cienītāju», kā arī atklāja, ka viņam no sirds tic.
Savukārt savā «pētījumā» zinātnieks bērnu gaidītajam vīriņam ieteica ievērot diētu un pārtraukt dažās valstīs piekopto tradīciju, ka dāsnajam apdāvinātājam tiek atstāti cepumi, piens, brendijs vai šerijs. Tā vietā viņu vajadzētu cienāt ar burkāniem un selerijas kātiem, kas līdz šim atstāti ziemeļbriežiem. «Ziemassvētku vecītim būtu jāpiekopj aktīvāka rotaļlietu piegādāšanas tradīcija un ziemeļbrieži jāiemaina pret velosipēdu vai vienkāršu iešanu ar kājām vai skriešanu.» «Pētnieki» bažījās, ka brendija malkošana vairākos miljardos māju nozīmē braukšanu alkohola reibumā. Vēl viņi norādīja uz «lielu iespējamību, ka bērniem no vecīša var pielipt dažādas infekcijas, piemēram, cūku gripa».
«Pētījumā» vecītim pārmesta arī tādu ekstrēmo sporta veidu piekopšana kā traukšanās pa skursteni bez drošības inventāra.
Šī ziņa bija domāta, lai cilvēkiem būtu par ko parunāt. Ziemassvētku joks,» piektdien Grils sacīja ziņu aģentūrai Australian Associated Press.