Kāds SVF pārstāvis izdevumam sacījis, ka glābšanas plāns sagatavots, lai Itālijas premjerministram Mario Monti dotu 12-18 mēnešu laika steidzami nepieciešamo taupības pasākumu īstenošanai un ekonomisko izaugsmi veicinošu reformu ieviešanai, tādējādi atbrīvojot no vajadzības pārfinansēt valsts parādu, kas ir viens no lielākajiem pasaulē un sasniedzis 1,9 triljonus eiro (1,3 triljoni latu).
Avots sacījis, ka SVF aizdevuma procenti nebūtu lielāki par četriem vai pieciem. Romai tas būtu izdevīgāk nekā aizņemties starptautiskajos finanšu tirgos, kur tai neizsniegtu naudu zemāk par 7%.
Tā kā SVF ar saviem pašreizējiem resursiem vienam pašam būtu sarežģīti segt aizdevuma apmēru, tiekot apsvērta doma piesaistīt arī Eiropas Centrālo banku (ECB). Tādā gadījumā SVF dotu garantijas ECB aizdevuma daļai. «Šāds scenārijs ir Berlīnes pretestības dēļ ECB lielākai lomai valstu finanšu problēmu risināšanā. To varētu pārvarēt, ja nauda tiktu piešķirta saskaņā ar striktu uzraudzību, ko veiktu SVF,» vārdā neminēto SVF darbinieku citē laikraksts.
Eksperti uzskata, ka SVF iejaukšanās Itālijas un citu eirozonas valstu finanšu problēmu risināšanā ir nepieciešama, bet ar to nepietikšot. «Itālijai un Spānijai ir nepieciešams laiks, lai īstenotu reformas» uzskata ekonomists Paolo Gverjeri no Eiropas koledžas.