To Kristaps izjuta jau uzreiz pēc tam, kad NBA komisārs Edams Silvers 25. jūnijā tieši Ņujorkā notikušajā ceremonijā nosauca viņu kā jauno Knicks spēlētāju. Kuplā skaitā zālē pārstāvēto Ņujorkas līdzjutēju ovācijas mijās ar svilpieniem, un daža vietējā žurnālista reakcija bija uzspēlēti kritiska un sašutuma pilna. «Knicks smird,» kodolīgi par kluba prezidenta, leģendārā Fila Džeksona, izvēli izteicies pazīstamais komentētājs Frens Frašilla, savukārt viņa kolēģis Kriss Šeridans uz karstām pēdām paredzēja klubam vēl divus mokpilnus gadus, atrodoties turnīra tabulas pašā apakšā.
Gaida uzvaras, ne talantus
Reakcijas pamatā ir vēsturiskās komandas, kura pie titula nav tikusi jau vairāk nekā četras desmitgades, neveiksmīgā iepriekšējā sezona, kura būtībā tika ziedota, lai iegūtu augstu izvēli NBA draftā. Knicks līderi tika izpārdoti, un komandas zvaigzne Karmelo Entonijs sezonas vidū gūlās uz operāciju galda, lai būtu gatavs pēc šovasar paredzētās sastāva pārbūves pacelt to jaunā līmenī. Neviens nešaubījās, ka draftā Knicks nepieciešams spēlētājs, kurš jau no pirmajām sezonām ir gatavs dot nopietnu ieguldījumu rezultāta veidošanā, bet Porziņģis, lai arī tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem šī gada drafta pārstāvjiem, NBA līmenim varētu atbilst vien, ātrākais, divu trīs gadu laikā. Šeit tiek saskatīts arī būtisks riska faktors Porziņģa nokļūšanai Ņujorkā. «Izvēle bija drosmīga, un es ticu Porziņģa iespējām kļūt par ļoti, ļoti labu spēlētāju Knicks sastāvā, taču šo izvēli apbrīnošu vien tad, ja viņi upurēsies spēlētāja attīstīšanai - līdzīgi kā iepriekš Bucks un Jazz komanda darīja savu jauno, līgas līmenim vēl negatavo, talantu labā. Porziņģis nav gatavs NBA, lai kļūtu par zvaigzni, viņam nepieciešams spēles laiks. Liels spēles laiks. Viņam jāspēlē caur kļūdām, un viņam nepieciešams treneris, kurš spēlētājam uzticas un dod viņam pārliecību. Neesmu pārliecināts, vai Knicks spēj to nodrošināt,» autoritatīvais basketbola žurnālists Čeds Fords brīdina, ka ņujorkiešiem var trūkt pacietības Porziņģa talanta attīstīšanā, jo no tādiem klubiem nepārtraukti tiek prasīts rezultāts. «Ja viņi turēs spēlētāju uz soliņa, viņi aizkavēs jaunieša attīstību un iedragās potenciālu.»
Liels risks, liela balva
Tikmēr leģendārais Fils Džeksons (trīspadsmitkārtējais NBA čempions kā spēlētājs un treneris) vaiga sviedros aizstāvējis savu izvēli, apgalvojot, ka iespēja piesaistīt tādu spēlētāju kā Porziņģis var gadīties tikai vienreiz dzīvē, tāpēc tā bija jāizmanto. «Izvēle ir ļoti riskanta, taču arī iespējamais ieguvums ir milzīgs. Viņš ļoti labi iederas sistēmā, kādu vēlos šajā klubā izveidot. Protams, viņam būs krietni jāpieliek svarā un daudz jāmācās, lai būtu gatavs šim līmenim, taču viņš apzinās, ko Ņujorkā no viņa prasīs, un viņš vēlas to paveikt,» žurnālistiem teicis Džeksons. Viņš uzsvēris, ka šovasar paredzēta pamatīga Knicks komandas pārbūve - galu galā, klubam šobrīd ir saistības vien ar sešiem spēlētājiem, un tam ir priekšā darba pilna vasara, lai izveidotu komandas kodolu, kurā, cerams, nozīmīga loma būs arī latvietim.
Tikmēr pats Porziņģis neslēpa sajūsmu par nokļūšanu ASV metropoles klubā, apgalvojot, ka tas ir vēl viens viņa sapņa piepildījums. Viens bija tikt NBA, otrs - spēlēt Ņujorkā. Tekošā angļu valodā, Kristaps labi iejuties vietējo mediju uzmanības krustugunīs un ir gatavs izsvilpējus padarīt par saviem atbalstītājiem.