Rīgā +21 °C
Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Tabulas augšdaļā vēji neiepūta

Maz no futbola - tā Latvijas futbola virslīgas 11. kārtas centrālo maču raksturoja līdervienības Jūrmalas Spartaks galvenais treneris Oļegs Kubarevs. Viņa vadītā komanda sestdien spēcīgā vējā Jūrmalā ar 1:0 pārspēja FK Jelgava un nosargāja pirmo vietu turnīra tabulā.

Sezonu pieticīgi iesākušie titula pretendenti jelgavnieki bija uzvarējuši trīs spēles pēc kārtas un sestdien Jūrmalā cerēja turpināt savu progresu sniegumā un turnīra tabulā. Parasti futbola spēlēs izloze, kuras komandas pārstāvis var izvēlēties laukuma pusi pirmajā puslaikā, ir formalitāte, bet ne tajos laika apstākļos, kādi bija sestdien. Jūrmalnieki izvēlējās spēlēt pirmajā puslaikā pa vējam. Varbūt cerot uz rezultāta nokārtošanu jau pirmajā puslaikā, bet varbūt - uz pretinieku ātrāku nogurdināšanu.

Spēli aktīvāk gan sāka jelgavnieki, un arī otrajā puslaikā tuvāk rezultāta atklāšanai bija tieši viņi, taču, tuvojoties mača galotnei, Spartaks izvirzījās vadībā - bijušais jelgavnieku līderis Vladislavs Kozlovs praktiski iesoļoja ar bumbu vārtos. Šāds rezultatīvs sitiens laikam jau atbilda spēles gaitai un apstākļiem. Viesi gan centās atspēlēties cīņas galotnē, taču laikam jau bija atdots pārāk daudz spēku iepriekš, un rezultāts palika nemainīgs.

Pārliecinošas uzvaras svinēja līderu tuvākie sekotāji Ventspils un Liepāja. «Dzeltenzilie» mājās ar 3:0 sagrāva pastarīti Daugavpils, bet pagājušā gada čempioni liepājnieki tika galā ar Metta/Latvijas Universitāte (3:0). Starp citu, beidzot īstenojies Ventspils galvenā trenera Pola Ešvorta ilgi piesauktais sapnis - tiesneši piešķīruši 11 metru soda sitienu «dzeltenzilajiem». Iepriekš Ešvorts jutās esam apdalīts ar šādu privilēģiju, lai gan komandas sniegums un dominēšana laukumā vairumā spēļu it kā arī palielina varbūtību nopelnīt «pendeli».

Svētdien spēkiem mērojās divi virslīgas debitanti no Rīgas. Principiālajā mačā rezultatīvs neizšķirts 1:1.

Pirmdien atveras transfēru logs arī Latvijas virslīgā, un tuvākajās dienās gaidāmas ziņas par virslīgas klubu papildinājumiem. Sevišķi aktīvi šai sakarā droši vien būs ambiciozie Rīgas klubi, kas sezonu iesāka ne gluži tā, kā tika cerēts.

SynotTip virslīgas 11. kārta
Liepāja - Metta/Latvijas Universitāte 3:0 (Kamešs 24., 39., Dobrecovs 72.), Jelgava - Spartaks 0:1 (V. Kozlovs 74.), Ventspils - Daugavpils 3:0 (Jemeļins (11 m) 8., Tīdenbergs 24., Svārups 51.), RFS - Riga 1:1 (Jurkovskis 74. - Apiņš 53.)