Ir apsolīts, ka ieeja vēsturē būs bez maksas. Un ka var palaist garām zemestrīci, bet nevarēs palaist garām šo notikumu, kas, kā solīts, būs lielāks nekā Bermonta uzbrukums un padomju okupācija. Lai nav jāpiemin senāki, tāpēc vēl mazsvarīgāki atgadījumi Rīgas politiskajā vēsturē, var tikai pateikt, ka 18.novembris, 15.maijs, 22.jūnijs, 4.maijs ir krietni mazsvarīgāki datumi nekā 28.maijs.
Apsolītā notikuma scenārijs ir uzrakstīts, tāpēc to nav grūti iedomāties.
Plkst.17.30, kā solīts, Rīgā būs zemestrīce, ko mierīgi varēs palaist garām. Šlesera pasludināšana tiks ievadīta stundu vēlāk ar Kombuļu lāzeršovu un mūziku no Zvaigžņu kariem (Džons Viljamss) un Bēthovena (Rendijs Edelmans). Par popkornu jāmaksā pašiem.
Introdukcijas turpinājumā opera Ainārs Šlesers - Superstārs (mūzika - Endrū Loids Vebers un Valters Frīdenbergs, teksts - Ēriks Stendzenieks, horeogrāfija - Naudiņa). Titullomā - Fiļips Kirkorovs un Anna Borisovna (ģimeniskuma sievišķā un vīrišķā vienotība, Šlesers kā rīdzinieku tautas divdzimuma Tēvsmāte). Papildu mūzika - Village People, Cannibal Corpse, Mooz vibrofonisti. Dejas - kankāna grupa Jaunās sejas (Dainis Turlais, Linda Baltiņa, Andris Ameriks, Viola Lāzo, Gundars Bojārs, Aija Poča, Juris Radzevičs, Aleksandrs Brandavs, Anatolijs Aleksejenko, Vjačeslavs Stepaņenko, Eiženija Aldermane, Mihails Gavrilovs, Andris un Agris Ameriki, Jānis un Juris Šmiti, pārējie LPP/LC kandidāti).
Informatīvā pauze - vēstījums par Šlesera izcelsmi, gājumu, justo, domāto un līdz šim solīto. Makaroni par brīvu, par popkornu jāmaksā.
Ekspozīcija. Vietas prezidijā ieņem LPP/LC valdes locekļi, Saeimas un Rīgas domes frakcijas deputāti, biznesa partneri. Starp uzaicinātajiem - Maskavas mērs Jurijs Lužkovs un Romas pāvests Benedikts XVI. Apsveikumi un novēlējumi (pasaules tautas un ciltis, piecas dižciltīgākās Ņujorkas ģimenes (Gambīno, Lukeze, Dženoveze, Bonāno, Kolombo), Jūrmalas bijušais mērs Jurijs Hlevickis, Čikāgas mērs Ričards Deilijs, Ventspils mērs Aivars Lembergs, Čuvašijas prezidents Nikolajs Fjodorovs, Andris Šķēle, Vilnis Štrams, Raimonds Janita, Lihtenšteinas pastkastīšu operatori, Apvienoto Arābu Emirātu grāmatveži u.c. prominences).
Tautas iesildīšanas runa: Mahmūds Ahmedinedžāds (Irāna).
Tautas uzkarsēšanas runa: Ugo Čavess (Venecuēla).
Informatīvā pauze, batoni par brīvu.
Kulminācija. Viesmuzikanti Boney M izpilda Daddy Cool. Kalna virsotnē atklājas redzams pats Šlesers (tērps - rozā topiņš no Versace, zilas treniņbikses no Maskačkas); paceļ rokas pret debesīm, nāk lejā pie rīdziniekiem, kuru sajūsmu viņa pakājē attēlo mīmu grupa Šofera dēli. Šlesers nokāpj pie tautas, iespiež gāzes pedāli grīdā un repa stilā izpilda savu populārāko kompozīciju Jāpasakatoka. Visiem rīdziniekiem jāredz, kā viņam no iekšām nāk skaistums. Visi to redz un spontāni sauc: «Soli mums, Ainār, soli!»
Šlesers sāk runāt valodās (divās), lai visi saprot, apēd maizi un sola: miljards latu investīcijās un miljons jaunu darbavietu gadā; uzstādīt luksoforu Brīvības un Lāčplēša ielas krustojumā; pārsegta tipa Centrālā dzelzceļa stacija ar lētajiem reisiem uz Dubaiju; Spilvē - mazās aviācijas lidosta; divlīmeņu krustojumi visur, kur tie ir vienlīmeņu, tuneļi tur, kur to nav; dzīvojamie un atpūtas kompleksi Getliņos; loģistikas centri siloģismu mezglos; uzcelt Gaismaspili; uzbūvēt Ziemeļu koridoru un Dienvidu tiltu; nodrošināt dirižabļu satiksmi starp Imantu un Juglu; apvienot Centrāltirgu un lidostu Rīga zem sava jumta ar klātiem ozolkoka galdiem un zivju akvārijiem, kuros pārsvarā Latvijas lauksaimnieku produkti; nojaukt lokatoru Skrundā un uzbūvēt Esplanādē; uzstādīt Brīvības pieminekli tā vēsturiskajā vietā; 9.maija obeliskam Pārdaugavā piešķirt UNESCO pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma statusu; uzcelt 200 tūkstošu pašvaldības dzīvokļu gadā; rīdzinieku vidējā alga mēnesī - 8000 latu kā Jānim Maršānam, kad Šlesers bija ministrs. (Visu 13 666 solījumu teksts bez maksas atrodams grāmatā Es pacelšu Rīgu. Es pacelšu Latviju!)
Mācītājs, apakšveļas tirgotājs un Rīgas vicemērs Almers Ludviks un mācītājs, bijušais Saeimas deputāts, dabiska cilvēka etalons kankāna dejotājas tērpā Jānis Šmits uznes uz skatuves Vecās derības šķirstu, noliek. Šlesers svinīgi noliek nākotnes pamata kluci, ar vienu roku iznīcina birokrātiju, ar otru pārņem savā pārziņā korupciju un paraksta ar rīdziniekiem Visjaunākās derības protokolvienošanos. Katrs no parakstījušajiem saņem 1000 latu banknoti. Ļedjajeva skanošā metāla grupa Dieva caurlaide atskaņo himnu Dodiet Šleseram to, kas Šleseram pienākas!. Bijusī Saeimas deputāte Inta Feldmane krīt gar zemi, viņai seko pārējie rīdzinieki - līdz 6.jūnijam. (Retardācija - tikai uzreiz pēc vēlēšanām.)
Būs arī piepūšams buldozers, papes raķete un pludmales atombumba, kas izskatīšoties vēl labāk nekā īsta. Tas būs notikums - Rīgas 800 gadu politiskajā vēsturē neviens nav solījis tā, kā to prot Šlesers. (Pat Arvīds Pelše - kurš gan cits? - solīja tikai komunismu.) Kā vēsta sena tautas gudrība - ir meli, ir lieli meli un ir Šlesera solījumi. Taču cilvēki to zina, viņiem tas patīk, viņi to grib, tāpēc būs jautri. Turklāt pagaidām jāmaksā tikai par popkornu.