Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Tenisa maratonā zaudējums

Arī trešajā piegājienā Latvijas tenisistiem neizdevās nosargāt vietu Deivisa kausa izcīņas Eiroāfrikas zonas pirmajā grupā. Izšķirošajā duelī par vietas saglabāšanu latvieši vienā no komandas visu laiku spraigākajām cīņām izbraukumā ar 2-3 piekāpās Zviedrijai. Šajās spēlēs Deivisa kausā jaunā kvalitātē sevi pieteica Mārtiņš Podžus, nostiprinot savu valsts otrās raketes statusu.

Iztiekot bez pasaules 13. raketes Ernesta Gulbja, līdera lomu Latvijas izlasē veiksmīgi uzņēmās pēdējā mēneša laikā veiksmīgi spēlējošais Mārtiņš Podžus. Pirmajā spēlē viņš dramatiskā piecarpus stundu ilgā piecu setu cīņā pārspēja zviedru jauno talantu Eliasu Imeru, dienu vēlāk piedalījās tikpat spraigā dubultspēlē kopā ar Miķeli Lībieti, piedzīvojot zaudējumu, bet jau svētdien bija gatavs trešajam izgājienam Jenšēpingas kortos, kur četros setos tika galā ar Zviedrijas pirmo raketi Kristianu Lindelu, parādot sniegumu, kādu pēc šāda spēļu maratona apskaustu pat visizturīgākie tenisa meistari.

Atgriežoties pie pirmās spēles, kas lielā mērā uzdeva toni visai tālākajai komandu divcīņai, Podžus sāka negaidīti veiksmīgi, uzvarot divus smagus setus un panākot pārsvaru ar breiku trešajā. To gan Mārtiņš izlaida no rokām un ļāva konkurentam panākt izlīdzinājumu. Izšķirošajā - piektajā setā -, kurā vairs nevarēja būt taibreiks, Mārtiņš vispirms neizmantoja trīs mačbumbas viena punkta izspēlē, taču galu galā pielika skaistu pirmo punktu ar 9:7. «Tik ilgi nekad nebiju spēlējis. Vispirms noguru, tad atguvos, tad atkal noguru un atkal atguvos, un tā visu laiku,» šāda ilguma cīņas specifiku raksturoja Podžus. «Tā bija ārkārtīgi ilga spēle, taču es uzvarēju, tāpēc esmu gandarīts. Tā man ir milzīga uzvara. Protams, kājas ir nogurušas, taču kopumā jūtos labi. Ja zaudētu, justos daudz sliktāk,» ar smaidu atzina tenisists. Mārtiņš arī atklāja recepti savai pārliecībai par spīti aktīvajam pretinieku līdzjutēju atbalstam. «Kaut arī viņi visi kliedza zviedru valodā, es iedomājos, ka viņi atbalsta mani. Tas palīdzēja.»

Pirmā panākuma iedvesmoti, pamatīgu pārbaudījumu saviem pretiniekiem sagādāja arī Mārtiņa dvīņubrālis Jānis, kurš smagā četru setu cīņā tomēr trīs reizes zaudēja taibreikā, bet dubultspēlē Miķelis Lībietis kopā ar Mārtiņu Podžus atspēlēja divu setu deficītu, bet izšķirošajā setā piekāpās agrākajiem pasaules dubultspēļu trešajiem numuriem Robertam Lindšedam un Jūhanam Brunšēmam.

Mārtiņš pēc uzvaras pār Lindelu panāca izšķirošo cīņu, kurā viņa brālis Jānis tikās ar 18 gadus veco Imeru. Diemžēl pēc līdzīgiem pirmajiem diviem setiem Podžus izšķirošajos brīžos sāka nodrebēt biežāk par savu gados jaunāko, bet augstāka līmeņa cīņās daudz rūdītāko pretinieku, piekāpjoties ar 3:6 un 4:6.

Zviedrija 3
Latvija 2

Deivisa kausa izcīņa, Eiroāfrikas zona
Cīņa par palikšanu I grupā
24.X vienspēles
E. Imers (237. rangā) - M. Podžus (574.) 6:7 (3:7), 5:7, 7:6 (7:5), 6:3, 7:9
K. Lindels (230.) - J. Podžus (772.) 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (7:3), 7:6 (9:7)
25.X dubultspēle
R. Lindšeds (18. dubulstpēļu rangā)/J. Brunšēms (60.) - M. Lībietis (-)/M. Podžus (917.) 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:3
26.X vienspēles
K. Lindels - M. Podžus 4:6, 7:6 (7:3), 4:6, 2:6
E. Imers - J. Podžus 7:5, 6:7 (7:9), 6:3, 6:4

Latvijas izlase Deivisa kausā
2014. gads: izkrīt no Eiroāfrokas I grupas (0-5 Slovākijā, 1-4 pret Austriju, 2-3 Zviedrijā)
2013. gads: izcīna vietu Eiroāfrikas I grupā (3-0 Tunisijā, 3-2 Monako, 3-2 pret Somiju)
2012. gads: paliek Eiroāfrikas II grupā (3-2 Ēģiptē, 3-2 Ungārijā, 2-3 pret Ukrainu)
2011. gads: paliek Eiroāfrikas II grupā (4-1 Grieķijā, 2-3 Dānijā)
2010. gads: izkrīt no Eiroāfrikas I grupas (1-4 Ukrainā, 2-3 pret Poliju)
2009. gads: izcīna vietu Eiroāfrikas I grupā (5-0 pret Moldovu, 4-1 Bulgārijā, 3-2 pret Slovēniju)
2008. gads: izkrīt no Eiroāfrikas I grupas (1-4 Maķedonijā, 2-3 Itālijā)
2007. gads: pirmo reizi vēsturē izcīna vietu Eiroāfrikas I grupā (4-1 pret Bulgāriju, 3-2 Somijā, 5-0 pret Monako)
2006. gads: paliek Eiorāfrikas II grupā (0-5 Polijā, 3-2 pret DĀR)
2005. gads: paliek Eiroāfrikas II grupā (4-1 pret Grieķiju, 0-5 Slovēnijā)