Turpmāk FDD varēs vērsties pie jebkuras fiziskas vai juridiskas personas, lai brīdinātu, ka tā vēl nav paveikusi krimināli sodāmu nodarījumu, bet ar savu darbību ir tuvu tam. Pie attiecīgās personas dienesta darbiniekiem jāvēršas desmit dienu laikā, kopš saņemta informācija, kas liecina par tās «ļaunajiem nodomiem». Par nesadarbošanos ar FDD un institūcijas oficiālo pienākumu kavēšanu aizdomīgajai personai var piespriest naudas sodu vai apcietinājumu līdz 15 diennaktīm, vēsta RIA Novosti.
Drošības dienesta vadība nepieciešamību pēc plašākām pilnvarām skaidro ar Krievijas sabiedrībā pieaugošo ekstrēmismu un radikālismu. To veicinot masu informācijas līdzekļi, kas «atklāti iebaro individuālisma un vardarbības kultu». Likuma iniciatori un atbalstītāji apgalvo, ka tas ļaus efektīvāk cīnīties pret terorismu.
Likumprojekta kritiķi to nosaukuši par bezjēdzīgu un pilsoņu tiesības ierobežojošu. «Neviens patiesībā skaidri nezina, ko šis likums nozīmē praksē,» stāsta Genadijs Gudkovs no partijas Taisnīgā Krievija, kas parasti atbalsta Kremļa virzītos likumus. «Viņi to var izmantot pret jebkuru.»
Savukārt pazīstamais tiesību aizstāvis Ļevs Ponomarjovs domā, ka D. Medvedevs beidzot parādījis, ka viņa vārdi par demokrātiskāku un atvērtāku Krieviju nav patiesi. «Tā ir milzīga D. Medvedeva politiskā kļūda,» uzskata Ļ. Ponomarjovs. «Tas novērsīs potenciālos liberālos atbalstītājus, kurus viņš pēdējā laikā ir centies pārliecināt.»