Bet veikals arī krāpjas, turklāt burtiskā nozīmē, pārdodot kārtaino mīklu, kas taisīta ar margarīnu vai majonēzi, kurai nav ne jausmas, kas ir olu dzeltenumi. Komerciālie analogi lielākoties ir ne īpaši baudāmi, bet uztaisīt to pašu oriģināli - gandrīz vai neiespējamā misija. Tad jāķeras pie «viltotajiem zaķiem» - receptēm, kur galarezultāts ir ļoti tuvs oriģinālam.
Majonēze. Dievinu visas tās mērces, kur olu dzeltenumus sakuļ kopā ar taukvielām, kā šajā gadījumā eļļu, tikai man roka krīt nost jau pie pirmajām divām, kur nu vēl desmit minūtēm. Esmu mēģinājusi ar virtuves kombainu, bet galarezultāts ir pārāk šķidra majonēze. Tāpēc atklājums, ka ar blenderi sanāk «gandrīz kā veikalā», man bija līdzvērtīgs trauku mazgājamās mašīnas izgudrošanai. Tātad blendera traukā liek iekšā divus olu dzeltenumus, vienu ēdamkaroti sinepju (ne stiprās krievu), 1/2 citrona sulu (ja grib maigāku, tad sulas daudzumu samazina uz pusi, var izmantot arī baltvīna etiķi, bet man nepatīk tā garša majonēzē) un 200 ml bezgaršas eļļas (jēdzīga saulespuķu vai vēl labāk zemesriekstu vai vīnogu kauliņu eļļa), pievieno pēc garšas sāli un piparus. Tad traukā liek kāta blenderi tā, lai tas aizsniegtu trauka apakšu. Kādu mirkli padarbina un tad lēnām un pakāpeniski ceļ to augšup, nepārtraucot darbināšanu. Nonākot līdz virsmai, majonēze ir jau gatava. Daudzumus var droši samazināt uz pusi, tā iegūstot majonēzi, kuras būs gana vienai salātbļodai. Ķiplokainam galarezultātam liek traukā iekšā arī vienu saspiestu ķiplokdaivu. Man patīk tur vēl iemest papildus kādas bazilika un pētersīļa lapas.
Tīteņi. Tiem, kas nepazīst tīteņus, tas ir tikpat darbietilpīgs pasākums kā cepelīni. Garšo abi, bet oriģinālajā versijā esmu taisījusi tikai tik reižu, ka pietiktu ar vienas rokas pirkstiem, lai saskaitītu. Nav ne jausmas, kas ir viltoto tīteņu autors, jo šī recepte nāk pūrā no mammas. Tā vietā, lai novārītu kāpostlapas, šajā gadījumā rupji sašķin un gandrīz līdz gatavībai apvāra pašu kāpostu. Kamēr kāposts gatavojas, savāra rīsus, ko sajauc ar apceptu malto gaļu (vislabāk cūkgaļu, bet var to atjaukt ar liellopu). Garšas ziņā te pietiek ar sāli un pipariem. Mērcei savā sulā marinētos tomātus apvāra pannā, atšķaidot ar ūdeni (tikai tik daudz, lai tie nedeg). Garšu uzlabo ar šķipsnu brūnā cukura un sāls, pievienojot mazliet kaltētas raudenes, pašās beigās iemaisa skābo krējumu. Kad visas atsevišķās sastāvdaļas ir gatavas, ņem dziļu cepamtrauku un kārtām liek kāpostus, rīsus, tad atkal kāpostus un rīsus un visu nobeidz ar tomātu mērci. Liek cepeškrāsnī un cep aptuveni 30 minūtes.