Saeimas deputāts Jānis Lagzdiņš piedāvā uz TP bāzes konsolidēt vairākus politiskos spēkus un veidot jaunu partiju, iespējams, ar citu nosaukumu, jo ar esošo atgūt labo slavu nebūšot viegli. Vairāki viņa kolēģi šo ideju uzņem rezervēti. TP neplāno sasaukt ārkārtas kongresu un mainīt vadību, par ko bija izteicies Saeimas deputāts Raimonds Pauls. Viņš Dienai atzina: «Kas tad mani ņems vērā. Es jau esmu tikai muzikants. Mani jau tas arī daudz neuztrauc, jo iešu projām no politikas. Domāju, ka vēl vienam otram tā vajadzētu darīt.» R.Pauls uzskata, ka arī vēlēšanu kampaņa bijusi «bēdīga ar tām pašām vecajām bildītēm».
TP valdes vadītāja Kristiāna Lībane-Šķēle esot gatava cienīt ikvienu viedokli - gan vecbiedru, gan jaunbiedru - un to izskatīt, taču viņa neparedz nekādas sasteigtas darbības. «Laba politika nekad nav emocionāla politika,» Dienai sacīja K.Lībane-Šķēle. Dzintars Ābiķis gan atminas, ka viņa padomos savulaik kolēģi neieklausījās - to skaitā bija arī ieteikums TP dibinātājam Andrim Šķēlem atstāt partiju. TP kaitējumu nodarījis arī tas, ka medijos A.Šķēles biznesa intereses skatītas kontekstā ar valsts struktūru izmantošanu, uzskata Dz.Ābiķis. Sabiedrību A.Šķēle satricināja arī ar diskusiju par lata stabilitāti. Partijā A.Šķēlem ir pietiekami daudz aizstāvju - arī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš uzskata: «Tas ir Šķēles bubulis. Šo stereotipu ir iespējams izmainīt, bet tas nav viegli, jo politiskie konkurenti apzinās, ka tas ir viens no tematiem, ar ko var mazināt Tautas partijas reputāciju.»
TP vecbiedri uzskata, ka TP vienmēr bijusi «kā nikns kareivis», bet tagad tā mainījusi tēlu, ko pārtvēris LPP/LC līderis Ainārs Šlesers. Partijā ir dažāda izpratne par neveiksmju iemesliem un to, kādu TP vēlas redzēt vēlētāji. Tagad reģionu pārstāvjiem lūgs izšķirt šo strīdu. Līdz šim bija arī iespaids, ka vairākus no viņiem partijas politika interesē tikai tik tālu, cik tā spēj nodrošināt investīcijas pašvaldību izaugsmei, un viņiem pat ir ērti, ka visu izlemj TP spicē. Kāds pašvaldības vadītājs, lūgts novērtēt TP darbību, sacīja, ka viņš avīzes nelasot. Lai piedalītos savas partijas darbā, varbūt nemaz nebūtu jālasa avīzes. Taču reģionu cilvēki varētu atbalstīt tos kolēģus, kas vēlas atgūt TP labo slavu, nevis nodurt galvu un klusēt. TP valdē pat nav neviena reģiona pārstāvja. Laikā, kad valdes darbā nepiedalās bijusī kultūras ministre Helēna Demakova, bez balss tiesībām viņas vietā ir Cēsu mērs Gints Šķenders. Pašvaldību ministrs Edgars Zalāns un Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis, kas neoficiāli jau minēti kā jaunā maiņa esošajiem līderiem Marekam Segliņam un M.Kučinskim, par to neko nebija dzirdējuši, bet arī viņi uzsvēra - TP var atjaunot savu labo slavu, dodot lielākas iespējas TP politikas veidošanā piedalīties cilvēkiem no pašvaldībām. Intervijā Latvijas Radio Valmieras mērs Inesis Boķis (TP), kurš nodrošināja uzvaru vēlēšanās novadā, pieļāva, ka rezultāti būtu vēl labāki, ja TP būtu augstāks reitings. Dienai viņš atzina, ka TP vadības izteikumi pirms vēlēšanām par pensiju samazināšanu vai lata devalvāciju radījuši neizpratni sabiedrībā. Viņš iespēju robežās izsakot savu viedokli, bet TP vadība jau nosakot politiku un izšķirot, kuru padomu ņemt vai neņemt vērā.