Rīgā +22 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Trešo iespēju izmantoja

Smagā cīņā apturējuši ar serbu akcentu runājošos Austrijas čempionus Vīnes Zepter, Ventspils basketbolisti otrdien nodrošināja otro vietu FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa priekšsacīkšu grupā. Pirmā puslaika beigās pārtvēruši vadību, laukuma saimnieki to vairs neatdeva, taču cīņa par uzvaru turpinājās līdz pat spēles pēdējām sekundēm - 61:56.

Austrijas basketbolisti Ventspilī ieradās bez izredzēm iekļūt otrajā posmā ar vairākiem traumu nomocītiem spēlētājiem ierindā. «Pieciem no deviņiem manā rīcībā esošajiem spēlētājiem ir lielāki vai mazāki savainojumi,» rūgti atzina viesu galvenais treneris Darko Ruso. Saspēles vadītājs Lorenso O'Nīls laukumā tā arī nedevās, bet ierastie Zepter līderi Predrags Miletičs un Nenads Sulovičs spēlēja krietni mazāk nekā raduši.

Šķita, ka vairāk problēmu par pretiniekiem, kas joprojām bija pietiekami sīksti, radīja izšķirošās spēles statuss. Īsti neatraduši veidu, kā pie pretinieku zonas aizsardzības iespēlēt bumbu zem groza, mājinieki lika uzsvaru uz tālmetieniem, kas nebija laimīgā loze. No pirmajiem 15 metieniem 11 bija no tālienes, taču mērķi sasniedza vien divi trejači. Pretiniekiem gan pietrūka meistarības, lai pilnībā izmantotu savu sekmīgo darbību aizsardzībā, un arī viņiem punkti krājās gausi. Tiesa, līdz pat otrās ceturtdaļas vidum viņi bija vadībā, lielāko pārsvaru (13:22) sasniedzot dažas minūtes pirms puslaika beigām.

Tieši šajā brīdī Ventspils komandai neveiksmīga epizode, kad teju no laukuma centra nesagatavotu tālmetienu trāpīja pretinieku aizsargs Benedikts Daneks, kalpoja par modinātājzvanu laukuma saimniekiem. Ar trīs punktiem atbildēja Māris Gulbis, nākamajos uzbrukumos beidzot vairākkārt sekmīgi izdevās uzbrukumu izspēlēt uz groza apakšu un, pats galvenais, kurzemnieki pacietīgi nospēlēja aizsardzībā. Pēc 9:0 izrāviena drīz vien tika atgūta vadība.

Spēles iznākumu gan tik veikli izšķirt neizdevās. Lai gan pārsvaru, kas drīz pēc vadības maiņas sasniedza pat deviņus punktus (35:26), Ventspils basketbolisti vairs neatdeva, viesi vairākkārt pietuvojās līdz viena precīza metiena atstatumam. Pirmajā reizē pēdējās ceturtdaļas sākumā pavērsienu radīt liedza pašu nesavaldība un nopelnītā tehniskā piezīme, bet nākamajā viesus no Vīnes pievīla precizitāte uzbrukumā. Īstajā brīdī līdera lomu uzņēmās BK Ventspils komandas kapteinis Akselis Vairogs, ar svarīgos brīžos gūtiem punktiem ieliekot pamatu panākumam ar 61:56.

Ne mazāk spraigi notikumi risinājās apakšgrupas otrajā spēlē Sēdertēljē, kur galotnē Tartu Rock izrādījās pārāks par vietējo Kings. Tas nozīmē, ka ventspilnieki otro posmu būtu sasnieguši pat pēc klupiena pret austriešiem, taču ciestu gan pārliecība, gan pašsajūta, gaidot Eirokausu sezonas turpinājumu.

Rock basketbolisti, pateicoties pārsvaram savstarpējās spēlēs, nosargāja pirmo vietu apakšgrupā. BK Ventspils pamatturnīrā pretī stāsies divu citu grupu uzvarētāji, kā arī viens otrās vietas ieguvējs.