Tiem, kuri 1989. gada 23. augustā vēl nebija dzimuši vai bija tik mazi, ka to dienu notikumos nepiedalījās, šie pasākumi būs kā atgādinājums, pirmdien preses konferencē sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība). Kā otru svarīgu mērķi viņš minēja atmiņu fiksēšanu. Cilvēkiem atmiņu stāstus būs iespēja ievietot speciālā lapā, izmantojot sociālos tīklus. Tos plānots vākt līdz 31. oktobrim, saistošākos pēc tam apkopojot izdevumā, ko iecerēts izdot latviešu, lietuviešu un igauņu valodā. Visu trīs Baltijas valstu valdību vadītāji 23. augusta vakarā satiksies pie Brīvības pieminekļa, kur notiks svinīgs un muzikāls pasākums, - arī tajā skanēs trīs valodas un leģendārā dziesma Atmostas Baltija, piedaloties grupai Remix, pastāstīja Latvijas Koncertu valdes loceklis Guntars Ķirsis.
Atzīmējot Baltijas ceļa gadadienu, kad cilvēki sadevās rokās ceļā no Viļņas, cauri Latvijai, līdz Tallinai, organizatori min vēl trešo uzdevumu - pasākumos iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku. Tāpēc vieniem būs iespēja piedalīties konferencēs un klausīties lekcijas, kas notiks arī skolās, bet citi varēs spēkoties maratonos un velobraucienos. To dienu notikumus būs iespēja atcerēties, arī apmeklējot vairākas izstādes, no kurām viena būs ceļojošā. Līdzās minētajam plānoti vēl Piena svētki, kas notiks augusta sākumā Lucavsalā, un Nēģu svētki.
Preses konferencē premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) atgādināja, ka, pateicoties Baltijas ceļam, pasaule uzzināja par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas brīvības centieniem. «Kad es stāvēju Baltijas ceļā, man ļima kājas, jo tā bija kulminācija, kas iedvesmoja cilvēkus visā pasaulē,» teica L. Straujuma. Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs uzsvēra, ka tieši šajā nemierīgajā situācijā, kāda ir pasaulē, vēl jo būtiskāk ir atcerēties Baltijas ceļu, kurā trīs valstis sadevās rokās, un par to atgādināt arī pasaulei.