Harijs Jaunzems, ilggadējais HES darbinieks un pensionāru biedrības valdes loceklis, stāsta, ka viņu organizācijā enerģētiķi cieši turas kopā, jo vieno gan profesionālā pieredze, gan kopīgas atmiņas. «Enerģētiķi, kas strādājuši Ķeguma HES, ir lepni par savulaik paveikto, tas bija atbildīgs un prestižs darbs. Lai arī mūsdienās šīs profesijas prestižs ir krities un jauno paaudzi saista citas aktualitātes, arī senioru gados savas profesijas pārstāvjiem svarīgi turēties kopā,» stāsta Harijs Jaunzems.
Atzīmējot spēkstacijas jubileju, pensionāru biedrības nūjotāji izrādījuši iniciatīvu un devušies gājienā no Tautas nama pāri tiltam uz savu kādreizējo darbavietu. Viņi apmeklējuši Enerģētikas muzeju, noskatījušies filmu par Ķeguma HES būvi. Tagadējais spēkstacijas vadītājs Aivars Rozentāls enerģētikas veterānus un pārējos seniorus iepazīstinājis ar spēkstacijas darbību mūsdienās.
Šoruden Ķeguma seniori arī citas savas aktivitātes saistījuši ar hidroelektrostaciju - muzejā notikušas vairākas tikšanās, tur atklāta vīru kora Staburags jaunā sadziedāšanās sezona, organizēts Lāčplēša fonda goda zīmju kavalieru saiets. «Mēs savu profesiju turam augstu godā,» apliecina enerģētiķis Harijs Jaunzems un aicina seniorus apskatīt muzeju.
Enerģētikas muzeja pastāvīgā ekspozīcija Elektroenerģētikas attīstība Latvijā izvietota Ķeguma HES 2 teritorijā. Tā sniedz ieskatu Latvijas enerģētikas vēstures liecībās - elektroenerģijas ražošanas, pārvades un sadales attīstībā, iepazīstinot ar Daugavas hidroelektrostaciju celtniecības vēsturi, darbību un attīstības tendencēm Latvijā, ar elektrolīniju būvi, elektromontiera darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu.
Izstādes apmeklētājiem ir iespēja noskatīties fotogrāfa un kinooperatora Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcijas Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita no 1936. gada līdz 1940. gadam izlasi modernā 100 fotogrāfiju multivizuālā prezentācijā.
Kolekcija iekļauta UNESCO programmas Pasaules atmiņa Latvijas nacionālajā reģistrā.