Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Ukraiņi cer iepriecināt mājiniekus

Pēdējās grupu turnīra spēles šajā Eiropas čempionātā tiks aizvadītas otrdien. D grupas trešajā kārtā Ukraina centīsies aizstāvēt turnīra mājinieču godu un iekļūt ceturtdaļfinālā. Otrai rīkotājvalstij Polijai tas neizdevās. Grūti solās būt arī ukraiņiem, jo pretī stāsies tradicionālie favorīti angļi.

Iekļūšanai ceturtdaļfinālā Ukrainai derēs tikai uzvara, kura Doņeckā līdz šim vēl ne reizes nav izcīnīta. Pēc sekmīgas debijas Eiropas čempionāta finālturnīrā ar 2:1 uzvaru pār zviedriem Ukrainas izlases nometnē iezagās pašpārliecinātība. Viņu galvenais treneris Oļegs Blohins pat izteicies, ka daži jaunie futbolisti pēc zviedru «noliekšanas» sākuši justies teju kā čempioni. Taču bezzobainais zaudējums ar 0:2 Francijai, jādomā, būs šādas ilūzijas izgaisinājis.

Ukrainas mediji bija sašutuši par savas valstsvienības nepietiekamo agresivitāti uzbrukumā spēlē pret Franciju, bet ukraiņu līderis Anatolijs Timoščuks uzskata, ka bija labāk jānospēlē aizsardzībā. «Mums jāspēlē kompaktāk, iespējams, jākontrolē bumba savā laukuma pusē un jādodas pretuzbrukumos. Anglija ir spēcīga komanda, bet domāju, ka pret viņiem spēlēt vieglāk nekā pret Franciju,» teica Minhenes Bayern balsta pussargs.

Francijai un Anglijai pietiek ar neizšķirtu, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Nav izslēgts, ka abu favorītkomandu aktivitāti uzbrukumā ietekmēs C grupas iznākums. Neviens nevēlas ceturtdaļfinālā tikties pret Spāniju... Francijas un Anglijas vietu var izšķirt vārtu attiecība.

Bez nosaukuma

Zviedri gatavo jaunas daļas prelūdiju
Vēl nekad agrāk Zviedrijas (att. Olafs Melbergs) izlasei kāds no lielajiem turnīriem nebija beidzies jau pēc divām kārtām. Visu laiku sliktākais turnīrs bija 1990. gada PK. Tam sekoja zviedru visu laiku augstvērtīgākais panākums - pusfināls 1992. gada EČ…
Francijas cerība veseļojas
21 gadu vecais Rennes balsta pussargs Jans M'Vila (att.) no nesenā savainojuma atgūstas ātrāk, nekā cerēts. Otrās kārtas spēlē pret Ukrainu bijušais Francijas reģionālais čempions garo distanču skriešanā spēlēja jau 22 minūtes vārtu guvēja Johana Kabaja vietā.

Sagaida Rūnija atgriešanos
Ilgi gaidītais brīdis, kad Anglijas izlases kreklu Euro 2012 spēlē varēs pielaikot Veins Rūnijs, ir klāt. Spēlē pret Ukrainu Rūnijs varēs piedalīties, jo divu spēļu diskvalifikācija izciesta. Viņš laukumā varētu ieņemt iepriekšējā mača skaistāko vārtu autora Denija Velbeka (att.) vietu.
Ukraiņu līderiem jādara pārāk daudz
Statistikas dati liek secināt, ka uz Ukrainas centra pussarga Anatolija Timoščuka (att.) pleciem gulst pārāk daudz pienākumu. Viņš ar vidēji septiņiem izklupieniem spēlē ir labākais visā EČ, bet viņu pretinieki apspēlējuši vidēji trīs reizes mačā (sliktākais rādītājs EČ).