Latvijas Banka bija apjukusi, nemaz nerunājot par finanšu ministriju, tāpēc nevienam nebija skaidra un droša skatījuma, viņš teica. G. Ulmanis arī sacīja, ka pašu memorandu komentēt nevarot, jo ir pagājis laiks. Viņš skaidroja, ka tas, kas norādīts oficiālajos dokumentos, arhīvā esot pareizs.
Savukārt toreizējais valsts kontrolieris Raitis Černajs tiesas sēdē stāstīja, ka savulaik ir piedalījies valdības sēdēs, kurās runāts par bankas problēmām. Viņš atcerējās, ka tai tolaik bija radušās īslaicīgas problēmas - runa bijusi par pāris miljoniem latu. Lai BB varētu sakārtot bilanci, Latvijas Banka un valdība lēma, ka tām būtu jāiesaistās. Tās izrādījušas savu labo gribu, lai aizsargātu noguldītāju intereses.
Jau ziņots, ka bankas likvidatora BDO un Latvijas valsts strīdu pēc būtības Rīgas apgabaltiesa sāka izskatīt šā gada 22. jūnijā, lai gan tiesā šī lieta bijusi iesniegta jau 2005.gadā. Tās ietvaros BDO lūdz piedzīt no valsts Latvijas Bankas (LB) un Finanšu ministrijas personā Ls 238 miljonus. Pamatojums - kopumā valsts neko īsti neesot darījusi, lai novērstu naudas aizplūšanu no Bankas Baltija. Tādējādi varētu tikt aktualizēts jautājums par Latvijas Bankas amatpersonu atbildību lietā pēc tam, kad būs izskatīta Bankas Baltija likvidatoru civilprasība. 6. jūlijā uz tiesu aicināti bijušie premjeri Māris Gailis un Einars Repše.