Ar gandrīz stundu garu ziņojumu par valsts ekonomiskās attīstības vīziju uzstājies TP priekšsēdis A. Šķēle, par kura vēstījumu G. Ķirsons _Dienai_ sacīja: «Viņš ir pamatīgi pastrādājis.»
G. Ķirsonu ar Rīgas vicemēru A. Šleseru saista jau ilgākā laikā veidojusies sadarbība. A. Šlesers Lido kompleksā arī iepriekš jau organizēja uzņēmēju tikšanos. Pirms vairākām nedēļām A. Šlesers un A. Šķēle apstiprināja iespējamo abu partiju tuvināšanos ar mērķi startēt ar vienu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanās. Taču šī sadarbība ir iecerēta daudz plašāka kopā ar darba devējiem, kas veidos apvienību un abas partijas plāno tai pievienoties. To cilvēku vidū, kas pulcējās pirmdien, ir uzņēmēju vidē labi zināmi cilvēki Atis Sausnītis, Ivars Strautiņš, Jānis Naglis, Kirovs Lipmans, Juris Savickis, Mihails Uļmans, Viesturs Koziols, Jānis Vilnītis, Ieva Plaude - viņa ir LPP/LC biedre un varētu būt viena no galvenajām šīs kustības organizētājām. Taču uz tikšanos bija uzaicināti arī Liepājas, Valmieras, Daugavpils mēri vai viņu vietnieki, kā arī Ogres novada, Tukuma novada vadītāji. Pasākumā piedalījās arī sabiedrisko attiecību speciālists Ēriks Stendzenieks, kurš veido A. Šlesera un viņa partijas tēlu.
Tukuma mērs Juris Šulcs, kurš vada reģionālo partiju Tukuma pilsētai un novadam, Dienai atzina: «Agrāk uzņēmēji tikai finansēja partijas. Taču, ja tagad paši grib iet politikā, tas jau ir nopietns signāls. Mūsu mērķis ir panākt, lai tiktu īstenota saprātīga politika, kas skar valsts pārvaldi un reģionu attīstību.» J. Šulcs uzsvēra, ka pašvaldības uztrauc valdošo partiju konflikti - tā vietā, lai kopīgi meklētu iespējas, kā valsti izvest no krīzes, partijas cita citu apkaro. G. Ķirsons vietējo līderu uzklausīšanu skaidroja tieši ar vēlmi izzināt, kādas problēmas ir biznesa attīstībai reģionos, un diezgan skaidri kā bremzējošs, birokrātisks šķērslis esot uzrādīti valdības noteikumi un lēmumi, kurus grūti izpildīt.
G. Ķirsons vēl nevarēja pateikt, kad darba devēji varētu nākt klajā ar kādu skaidru paziņojumu, kuru jau vairākkārt paguvis sasolīt A. Šlesers, jo pašlaik vēl tikai notiekot diskusijas. Tāpat viņš apgalvoja, ka uzņēmēji ir gatavi sēsties pie galda un runāt ar visām partijām, kas ir ieinteresētas sagatavot racionālu piedāvājumu, lai valsts atgūtos. Arī J. Šulcs vēl nezināja teikt, kurus politiskos spēkus par sabiedrotajiem Saeimas vēlēšanās izvēlēsies reģionālās partijas. Tām piedāvājumu izteikusi arī apvienība Vienotība - tajā ir arī premjera pārstāvētais Jaunais laiks. To, kādu sadarbības formu un ar ko izvēlēsies Tautas partija, pagaidām vēl nepateica arī tās līdera A. Šķēles pārstāvis Romāns Meļņiks. Viņš tikai apstiprināja: «Ir sajūta, ka mēs varam sadarboties ar LPP/LC.»