LTRK un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) neapmierinātību izraisījusi FM vēlme labumu par dienesta auto izmantošanu privātajām vajadzībām aplikt ar vēl vienu - pievienotās vērtības nodokli (PVN), turklāt to piemērot ar atpakaļejošu datumu. Abas Latvijā lielākās uzņēmējus apvienojošās organizācijas ceturtdien atbildīgajai ministrijai nosūtītajā vēstulē aicina to nepieļaut un kopīgiem spēkiem izstrādāt jaunu auto nodokļa regulējumu. FM Dienai tikai norādīja, ka nedēļas laikā kopā ar Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem izvērtēs organizāciju priekšlikumus.
Diena jau ziņoja, ka tā dēvētais auto nodoklis ir jāmaksā no šā gada sākuma - ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) un sociālajām iemaksām tiek aplikta konkrēta summa jeb labums (no Ls 40 līdz Ls 150 atkarībā no vieglā auto motora tilpuma), ko darbinieks gūst par dienesta auto izmantošanu privātajām vajadzībām. FM tagad ir izstrādājusi un Ministru kabineta komiteja akceptējusi kārtību, ka šis labums ir apliekams arī ar PVN. Turklāt šo nodokli uzņēmējiem par auto, ko darbinieki izmantojuši arī privātajām vajadzībām, vēlas piemērot ar atpakaļejošu datumu - no gada sākuma, norāda uzņēmēji.
«Ieviešot dienesta auto nodokli, uzņēmēji netika brīdināti, ka šis maksājums ar atpakaļejošu datumu tiks aplikts arī ar PVN,» uzsver LTRK pārstāve, Latvijas Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju asociācijas vadītāja L. Caune. Šis solis, pēc viņas sacītā, radīs papildu finanšu slogu ikvienam godprātīgam uzņēmējam, kurš jau samaksājis auto nodokli par šā gada pirmo pusi. Uzņēmējiem būs ne tikai jāsamaksā PVN, bet arī jāpārstrādā visi dokumenti, piebilst LDDK. Mainot spēles noteikumus spēles gaitā, tiek grauta jau tā vārā uzņēmēju uzticēšanās izpildvarai, saka L. Caune un brīdina, ka tiks meklēti veidi, kā «apiet» nodokļu samaksu, un valsts cerētos līdzekļus budžetā negūs.
Abas organizācijas mudina FM atteikties no iecerētajām normām attiecībā uz dienesta auto un nekavējoties izveidot kopīgu darba grupu, lai izstrādātu alternatīvu regulējumu dienesta auto nodokļa piemērošanai. Nodoklim, pēc uzņēmēju domām, būtu jābūt tādam, ko varētu reāli samaksāt, līdz ar to arī nodrošināt lielākus valsts budžeta ieņēmumus.