Vīrietis pēc nopratināšanas par iespējamu psiholoģisku vardarbību pret padotajiem atbrīvots pret 100 tūkstošu eiro (vairāk nekā 70 tūkstošu latu) lielu drošības naudu. Ja D. Lombārs tiks atzīts par vainīgu, viņam draud cietumsods uz laiku līdz vienam gadam, kā arī sods 15 tūkstošu eiro apmērā.
«Tā ir pirmā reize Francijā, kad bijušais uzņēmuma līderis tiek nopratināts par morālu un institucionālu vardarbību,» uzsvēra arodbiedrība SUD, kas jau 2009. gadā iesniedza sūdzību par pašnāvībām uzņēmumā. «Tas ir svarīgi it visiem darbiniekiem, kā arī to ģimenēm,» The Local citēja arī arodbiedrības CFE-CGC vadītāju Sebastjēnu Krozjēru.
D. Lombārs vainu noliedz. «Es kategoriski noliedzu, ka restrukturizācijas plāni, kas bija akūti nepieciešami kompānijas izdzīvošanai, varētu būt izraisījuši šīs cilvēku traģēdijas,» viņš savu redzējumu izklāstīja laikrakstā Le Monde. «Nekādā gadījumā šie plāni nebija vērsti pret darbiniekiem. Tie bija nepieciešami, lai glābtu kompāniju un tās darbiniekus, radītu jaunas karjeras iespējas jaunajā digitālajā pasaulē.»
Darba inspektoru 2010. gada ziņojumā norādīts, ka France Telecom darbinieki tika novesti līdz tādam stresam, kas apdraudējis to psihisko stāvokli un garīgo veselību. Uzņēmuma restrukturizācijas plāns paredzēja atlaist no darba 22 tūkstošus cilvēku, bet vēl 10 tūkstošiem nozīmēt citus darba pienākumus. Daudzi no darbiniekiem, kas atņēma sev dzīvību, bija atstājuši zīmītes, ka nespēj vairs izturēt spiedienu, ko izjūt no vadības puses.
France Telecom 2009. gadā pārtrauca iecerēto restrukturizāciju, un 2010. gadā D. Lombērs atkāpās no amata.
Ceturtdien nopratināts arī bijušais France Telecom personāldaļas vadītājs Olivjē Barbero un D. Lombāra vietnieks Luī Pjērs Veness.