«Tas ir interesanti, ka tagad pat Lukašenko kungs sevi atzīst par diktatoru,» ziņu aģentūra Reuters citēja kancleres Angelas Merkeles runasvīra Stefena Zeiberta teikto. «Diemžēl tas [A. Lukašenko piezīme] skaidri parāda to, kā Baltkrievijas prezidents vērtē pamattiesības.»
G. Vestervelle uzsvēra, ka A. Lukašenko izteikums jau «runā pats par sevi». Taču ministrs, kurš vairākkārt asi nosodījis cilvēktiesību pārkāpumus Baltkrievijā, solīja nepiekāpties A. Lukašenko priekšā. «Es neatkāpšos ne par milimetru no cīņas par cilvēktiesībām un demokrātiju Baltkrievijā.»
Baltkrievu līdera piezīmes sekoja pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) pagājušajā nedēļā pastiprināja pret režīmu vērstās sankcijas, vairāk nekā 160 «melnajā sarakstā» iekļautajām personām pievienojot vēl 21, ziņoja Deutsche Welle. ES dalībvalstis uz laiku atsaukušas arī savus vēstniekus no Minskas, turklāt pastiprināti izskan aicinājumi atcelt 2014. gadā Baltkrievijā iecerēto pasaules čempionātu hokejā.
A. Lukašenko saniknoja tas, ka G. Vestervelle Baltkrievijas valdību nosauca par «pēdējo diktatūru Eiropā», kā to jau agrāk dēvējuši politiķi Vašingtonā. 57 gadus vecais A. Lukašenko ir pie varas jau kopš 1994. gada un jau agrāk skaļi kritizējis homoseksuālismu.
Baltkrievu līderis Vācijas ārlietu ministram, kurš neslēpj savu seksuālo orientāciju, jau agrāk rekomendējis «pievērsties normālam dzīvesveidam». Pēc pagājušā gada pēcvēlēšanu opozicionāru protestiem A. Lukašenko pārmeta rietumvalstīm, ka tās «sākušas man pārmest geju nosodīšanu. Nu nepatīk man geji, un esmu to jau teicis, ka man nepatīk».