Vācijā valda šoks un neizpratne, jo neviens nespēj noticēt, ka ne policija, ne izlūkdienesti nevienā mirklī nebija uz pēdām šiem ekstrēmistiem, kuri, pēc visa spriežot, nākotnē grasījās veikt apjomīgākus terora aktus. Medijos pat parādījušās spekulācijas, ka trijotnei izdevies izbēgt no likumsargu nagiem, jo kāds no viņiem ir bijis saistīts ar iekšējās izlūkošanas dienestu jeb Konstitūcijas aizsardzības biroju.
Bēgšana galā
4. novembrī ap pusdienas laiku Eizenahas pilsētiņā Tīringenes federālajā zemē policija degošā autofurgonā atrada divu vīriešu mirstīgās atliekas. Vēl pirms dažām minūtēm viņi bija veikuši bankas laupīšanu un ar divriteņiem atbraukuši līdz transportlīdzeklim, ar kuru atstāt pilsētu. Tomēr policisti bija viņiem uzsēdušies uz «astes», tādēļ bailēs no notveršanas abi laupītāji nošāvās.
Pēc aptuveni trim stundām 180 kilometru attālajā Cvikavā kādā divstāvu namā nogranda eksplozija, kuras rezultātā māja daļēji sabruka. Tikai dažas minūtes pirms tam dzīvokļa, kurā notika sprādziens, īrniece 36 gadus vecā Beāte Čepe kaimiņam bija atdevusi abus savus kaķus un aizgājusi.
Dažu stundu laikā policija noskaidroja, ka abi notikumi ir saistīti, jo pašnāvību izdarījušie vīrieši - 38 gadus vecais Uve Mundloss un 34 gadus vecais Uve Benhards - dzīvoja kopā ar B. Čepi. Tāpat kļuva zināms, ka trijotne jau kopš 1998. gada bēguļoja no policijas.
Pazuda bez pēdām
1998. gada janvārī policija Jēnas pilsētā Tīringenē kādā garāžā, ko īrēja B. Čepe, atrada sprāgstvielas un labējo ekstrēmistu propagandas materiālus. Kaimiņi likumsargiem pastāstīja, ka garāžu bieži apmeklējuši arī B. Čepes tuvākie draugi U. Mundloss un U. Benhards, ar kuriem sieviete jau kopš deviņdesmito gadu sākuma darbojās vietējā nenonacistu kustībā Thᅢᄐringer Heimatschutz. Policijas redzeslokā jau ilgāku laiku atradās U. Benhards, kuru turēja aizdomās par vairāku viltus bumbu izvietošanu pilsētā.
Trijotne, uzzinājusi, ka viņiem briest lielas nepatikšanas, nogāja pagrīdē. Tīringenes policija izdeva viņu aresta orderi un pat izsludināja atlīdzību par informāciju, kas ļautu trijotni notvert. Tomēr likumsargiem tā arī neizdevās viņiem sadzīt pēdas.
Pārmeklējot novembra sākumā uzspridzinātā Cvikavas nama drupas, policijas darbinieki atrada pistoli, ar kuru no 2000. līdz 2006. gadam nogalināti astoņi turku un viens grieķu izcelsmes vīrietis. Turpat uziets arī disks ar 15 minūšu garu filmiņu, kurā grupējums, kas sevi dēvē par Nacionālsociālistu pagrīdi (NSU), stāsta par «ceļojumu pa Vāciju», kura laikā apstājas vietās, kur notikušas deviņas slepkavības. Video dēļ policijai radušās aizdomas, ka trijotne ir vainojama 2001. gadā Ķelnē notikušajā sprādzienā, kurā nopietnus ievainojumus guva kāda irāņu izcelsmes sieviete.
Savukārt autofurgonā, kur nošāvās abi Uves, atrada pistoli, kas piederēja policistei, kura 2007. gada aprīlī gaišā dienas laikā tika aukstasinīgi nogalināta Heilbronnas pilsētā Vācijas dienvidos. Šī epizode ir mīklaina, jo nav skaidri motīvi, kādēļ likumsardze tika nonāvēta.
Policija ir pārliecināta, ka kopš 1999. gada U. Mundloss un U. Benhards aplaupījuši vismaz 14 bankas.
Merkele satriekta
Svētdien Hannoverē tika arestēts kāds vīrietis, kurš trijotnei esot sagādājis viltotas autovadītāju apliecības un pases, tādēļ radies jautājums, vai uz brīvām kājām nav vēl kāds NSU biedrs.
Šaušalīgie atklājumi met tumšu ēnu uz Vācijas drošības iestādēm, tādēļ ir izskanējuši aicinājumi reformēt iekšzemes izlūkošanas dienestus. Satriekta par labējo teroristu aktivitātēm ir arī Vācijas kanclere A. Merkele. «Apkaunojoši, ka kaut kas tāds ir noticis mūsu valstī,» viņu citē BBC. «Mēs to pilnībā izmeklēsim. To esam parādā cilvēkiem, kuri zaudēja dzīvību.»