Savukārt pirms dažām dienām aģentūrai LETA Rīgas domes deputāte Eiženija Aldermane izteicās, ka labprāt gribētu, lai politikā atgriežas Ainārs Šlesers. Tā gan bija nostalģiska vēlme, nevis paziņojums, ka Šlesers grasītos pilnā nopietnībā atgriezties, taču - ko var zināt?
Nemetot abus politiķus pār vienu kārti, nolēmu jautāt cilvēkiem Rīgas ielās, kā viņi attiecas pret to, ka ēnā nogājušie politiķi atkal atgriežas aktīvajā apritē, un vai viņiem pietiks sekotāju. «Katram politiķim ir morāli ētiskās īpašības. Ja viņš uzskata, ka ir bijis pietiekami godprātīgs un varētu ar labām idejām nākt atpakaļ, tad jā, bet reti par kuru mēs varam teikt, ka viņš bijis godprātīgs,» uzskata Raimonda. Taču par Einara Repšes atgriešanos viņa diezgan stingri saka «nē». Pieredze rādot, ka viņš rīkojies citādi, nekā runājis. Aināru Šleseru Raimonda atpakaļ politikā negaida, citus «bijušos» arī ne - neesot tādu harismātisku personību. Savukārt Astrīda saka, ka politikā ir bijušas arī brīnišķīgas personības, ar to domājot Anatoliju Gorbunovu, par kuru nesen ar lielu prieku lasījusi žurnālā Sestdiena. Taču Einaru Repši gan viņa par brīnišķīgu personību neuzskata un arī Aināru Šleseru nevēlas atpakaļ politikā. Lelde ir neitrāli noskaņota - pret Repšes aktivitātēm viņai neesot iebildumu, tā esot viņa brīvprātīga izvēle. Vai viņa būtu gatava balsot par Repši, ja rastos jauna partija ar viņu priekšgalā? «Viņam ir jāsaņem vēlētāju atbalsts, lai kaut ko tādu īstenotu. Jāskatās, ko viņš darīs,» Lelde saka. Arī Šlesera trūkumu viņa nav izjutusi un vēlēšanās par viņu nebalsotu. Lelde nevar nosaukt nevienu no ekspolitiķiem, kuru viņa gribētu redzēt atgriežamies politikā. «Mēs vairāk gaidām uz jaunajiem,» viņa teic.
Arī Jānis ir skeptisks - Einars Repše «ne ar sevišķu godu» esot šķīries no politikas. No ekspolitiķiem, kura atgriešanos varētu atbalstīt, arī Jānis nosauc tikai Anatoliju Gorbunovu, kurš esot bijis prātīgs vīrs. Lauris steidzas uz trolejbusu, bet par Einaru Repši saka tā - acīmredzot viņš nav guvis piepildījumu citās lietās, tāpēc viņam velk atpakaļ uz politiku. Viņaprāt, šāda partija būtu iekāpšana tajā pašā peļķē, kurā jau vienreiz iekāpts.