Senioru Dienas aptaujātie mediķi kategoriski neiebilst pret šādi izvēlētu briļļu izmantošanu. «Tiesa, katram redze ir atšķirīga. Ļoti bieži cilvēkiem acis nav vienādas, piemēram, acu starpzīlīšu attālums nav standarta, tādā gadījumā šādas brilles nederēs,» norāda Acu veselības centra acu ārste Arita Danilāne. Kvalitātes ziņā šīs brilles gan nav vērtējamas kā sliktas - tām ir plastikāta lēcas, tās ir samērā precīzas, jo tiek rūpnieciski ražotas. Taču galvenais nosacījums - lai tās atbilstu parametriem, ko individuālā vizītē jau iepriekš noteicis oftalmologs, - dioptrijām un starpzīlīšu attālumam, ko ieraksta ārsta receptē.
Izvēloties brilles supermārketos, starpzīlīšu attālumam vajadzētu būt norādītam uz vienas no briļļu kājiņām. Parasti starpzīlīšu attāluma standarts sievietēm ir 60-62, vīriešiem 62-64. Ja brilles ražotas Āzijas valstīs, jārēķinās, ka tās varētu būt piemērotākas cilvēkiem ar smalkāku sejas uzbūvi. Lielākā kļūda ir piemeklēt brilles, kad acis visvairāk nogurušas, tad cilvēkam ir tendence izvēlēties stiprākas brilles, nekā būtu nepieciešams, norāda A. Danilāne.
«Ja cilvēks zina, ka acis ir vienādas, zina nepieciešamās dioptrijas, šādas brilles nav sliktākais variants, ko izmantot rezerves gadījumos, glabāt mašīnā vai turēt somā un izmantot īslaicīgai lietošanai. Taču, ja brilles nepieciešamas regulāri, prātīgāk būtu redzi vispirms pārbaudīt pie acu ārsta,» iesaka A. Danilāne.
Senioru vecumā vizītē pie acu ārsta būtu jāierodas reizi gadā - ne tikai lai pārbaudītu redzes asumu, bet arī lai izmērītu acu spiedienu, kas ir svarīgi, lai laikus diagnosticētu potenciālās acu saslimšanas.