Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā patlaban strādā 3230 darbinieku. Lai gan šķiet, ka šī profesija piemērota stiprajam dzimumam, dienesta pienākumus pilda arī 320 sievietes. No tām 163 daiļā dzimuma pārstāvēm ir speciālā dienesta pakāpe. Tas nozīmē, ka šīm sievietēm ir atbilstoša izglītība, kas nepieciešama Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta speciālistiem, un viņas lielākoties strādā par inspektorēm vai pieņem zvanus uz glābšanas dienesta tālruni 112.
Z. Lunta stāsta, ka par glābēju var kļūt jaunietis, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kuram ir vidējā izglītība, laba veselība. Veselībai ir ļoti būtiska nozīme, jo glābējam jābūt spēcīgam, lai spētu palīdzēt citiem. Dienests pats parūpēsies par to, kā jauno darbinieku tālāk izglītot - nosūtīs uz Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, parūpēsies par nepieciešamajiem kursiem.
Z. Lunta stāsta, ka jaunieši ir ieinteresēti celt kvalifikāciju, jo tā šajā profesijā nozīmē arī lielāku algu. Tomēr Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir tikai 16% amatu, kuru izpildei nepieciešama augstākā izglītība. Toties dienestā jau šodien ir 24 vakances un ļoti nepieciešami ir cilvēki ar C kategorijas autovadītāja apliecību, teic Z. Lunta.