Izstrādātie priekšlikumi paredz bezatbildīgu aizņemšanos veicinošu reklāmu aizliegšanu - lai arī jau šobrīd tāda reklāma ir aizliegta, darba grupā nolemts, ka ir iespējams precīzāk formulēt gadījumus, kuros reklāma par tādu uzskatāma. Savukārt ar mērķi mudināt pakalpojuma sniedzējus rūpīgāk izvērtēt patērētāju maksātspēju pirms kreditēšanas līguma noslēgšanas, EM priekšlikumi paredz ierobežot gada procentu likmi līdz 100%. Tāpat iecerēts ierobežot sankciju apmērus līgumu nepildīšanas gadījumos, nosakot līgumsoda aizliegumu aizdevuma atmaksas kavējumu gadījumā. Plānots, ka šādās situācijās kreditētājs varēs prasīt tikai nokavējuma procentus, kuri nedrīkstēs pārsniegt līgumā pielīgto maksu par aizdevuma likmi vairāk par 1% no kapitāla summas mēnesī. Paredzēts noteikt rūpīgāku kredītņēmēju maksātspējas izvērtēšanu un aizliegt izsniegt kredītus laikā no plkst. 20 līdz astoņiem rītā. Priekšlikumi paredz stiprināt un paplašināt Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) tiesības pieprasīt informāciju no kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem.
«Ne visus priekšlikumus atbalsta ātro kredītu izsniedzēji, bet, mūsuprāt, ir radīts samērīgs risinājums, kas saglabās pakalpojumu pieejamību tirgū, bet vienlaikus nodrošinās stingrāku regulējumu un uzraudzību,» uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Viņš norāda - lai arī nozare ir nākusi klajā ar vairākām pašregulācijas iniciatīvām, esot nepieciešams daudz stingrāks regulējums no valsts puses, kas attiektos uz visiem tirgus spēlētājiem.
Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) vadītāja Baiba Fromane Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā vairākus no izstrādātajiem priekšlikumiem nosauca par absurdiem un paviršiem. Viņa norādīja, ka paredzētais gada procentu likmes ierobežojums iznīcināšot ātrās kreditēšanas nozari, savukārt kavējuma procentu apmēra noteikšana tikai vairos cilvēku vēlmi vilcināties ar aizņēmuma atdošanu. Laikrakstam Diena B. Fromane norāda, ka gada procentu likmes noteikšana ir «spilgts piemērs politiskajam populismam un nekompetencei». LNKA skatījumā šādam ierosinājumam nav ekonomiskā pamata, turklāt sagatavotie priekšlikumi paredzot tādas izmaiņas, pēc kurām ātro kredītu devējiem var rasties grūtības segt administratīvās izmaksas. LNKA plāno atkārtoti sniegt EM savu redzējumu par iecerētajām izmaiņām. B. Fromane pauž aizdomas, ka «ar gaidāmajām izmaiņām politiskā līmenī tiek lobētas citu finanšu tirgus dalībnieku intereses, izslēdzot nebanku kredītdevējus no finanšu tirgus Latvijā».
«Uzskatām, ka ir vitāli nepieciešams pilnveidot maksātspējas izvērtēšanas procesu un noteikt stingrākus ierobežojumus ātro kredītu reklāmai. Bažīgu rada priekšlikums ierobežot gada procentu likmi līdz 100%, jo pastāv risks, ka tā varētu tikt veicināta nelegālo kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju rašanās. Manā skatījumā, nosakot šādu ierobežojumu, būtu nepieciešams padziļinātāks situācijas izvērtējums,» izstrādātos priekšlikumus vērtē PTAC direktore Baiba Vītoliņa.