Rīgā +17 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Varoņdarbi neizdevās

Nokļūstot Eiropas elites sabiedrībā, statistu lomā nepalika Latvijas regbisti, taču, lai izcīnītu uzvaru un nepaliktu pēdējā vietā, pietrūka pieredzes un šāda līmeņa cīņu prakses.

Vēl pirms došanās uz Lisabonu komandas pārstāvji neslēpa, ka izšķiroša būs turnīra pirmā diena. Pirmkārt, tāpēc, ka tajā bija iespēja pacīnīties par dalību ceturtdaļfinālā, kas šķita mūsu regbistu pašreizējo spēju griesti. Otrkārt, tāpēc, ka Latvijas čempionātā šāda veida turnīri notiek vienas dienas garumā, tāpēc pat izlases līmeņa vīriem starptautiskos turnīros otrajā dienā neklājas viegli, jo pie šādas situācijas vienkārši nav pierasts.

Tas arī atainojās Lisabonā, kur mūsu sportisti pirmajā dienā nospēlēja krietni veiksmīgāk. Pirmajā spēlē bez ierunām zaudējuši galvenajiem favorītiem vāciešiem, latvieši turpinājumā ļoti labi pacīnījās ar Eiropas čempionāta Grand Prix divīzijas dalībniekiem lietuviešiem. Vēl pēc puslaika lietuvieša Edmunda Ščavinska vadītā Latvijas komanda bija vadībā ar 17:7, taču beigās piekāpās ar 17:21. Pret Rumāniju pirmajā puslaikā latvieši uzbruka vairāk, taču otrajā zaudēja ar 0:17. «Uzvara bija reāla, bet pietrūka spēļu pieredzes tādā līmenī. Pret Lietuvu bijām uzvaras pozīcijās, taču pievīla disciplīna un individuālas tehniskās kļūdas. Labi aizsargājāmies. Rumānija mūs uzvarēja tikai uz pieredzes rēķina. Arī mums bija izdevības, kad pretinieki palika mazākumā, taču tās neizmantojām,» ar nožēlu atzina treneris.

Otrajā dienā jau par sevi lika manīt fiziskais faktors, tāpēc gandarījuma turnīrā pret itāliešiem un poļiem pie uzvaras tikt neizdevās.