«Izskatās, ka tas ir saimnieciskās darbības rezultāts, nevis piesārņojums. No ķīmiskā piesārņojuma būtu dažāda veida līķi, bet līķi ir vienveidīgi - tikai reņģes,» pēc zivju apskates secina A. Kļaviņš. Viņaprāt, tās varētu nākt kā no kāda kuģa, pār kura bortu tās pārsviestas, slēpjot nelegālas zvejniecības pēdas, tāpat varbūt no plīsuša zvejas tīkla. Pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) preses sekretārs Uģis Vidauskis stāsta, ka atbildīgie dienesti pašlaik apzina zvejniekus, kuri varētu būt likuši šos tīklus. Taču nevarot arī izslēgt, ka zivis mirušas dabīgā nāvē pēc nārstošanas un no ūdens izskalotas spēcīga ziemeļu vēja dēļ. Pašlaik ir reņģu nārsta laiks, tāpēc jūrā vērojama liela zivju koncentrācija, zina teikt U. Vidauskis.
Vēsts par to, ka nenoskaidrotu iemeslu dēļ jūra lielā daudzumā Vecāķos izskalo beigtas zivis, pašvaldību sasniedza agri no rīta. J. Radzevičs uzdeva atbildīgajiem dienestiem veikt ūdens kvalitātes pārbaudi pludmales rajonā un zivis savākt. Pēc aculiecinieku stāstītā, jau ap pusdienas laiku zivis pūstot sāka nepatīkami smakot.
Pludmales sakopšanas darbi Rīgas Pašvaldības policijas civilās aizsardzības struktūrām, glābējiem un apsaimniekotājiem prasīja visu dienu. Līdz vakaram lielākā daļa izskaloto zivju jau bija savākta, un bija plānots otrdien darbus pabeigt.
Ūdens kvalitātes pārbaudes rezultāti vēl nav zināmi. Par to, vai jūrā nav nokļuvušas bīstamas ķīmiskas vielas, pašreiz pārliecinās Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā pārvalde. Veselības inspekcijas iepriekš veikto pārbaužu rezultāti gan liecina, ka ūdens kvalitāte visās oficiālajās Rīgas peldvietās, pie kurām pieskaitāma arī Vecāķu pludmale, ir laba un tajās peldēties ir atļauts.
U. Vidauskis aicina pagaidām atpūtniekus atturēties no iešanas ūdenī šajā vietā. Kad tas būs atļauts, pašvaldība paziņos. Savukārt sauļoties Vecāķu smiltīs jau tagad esot droši.