Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

VEF Rīga kļūdās galotnē un nepārtrauc neveiksmju joslu

Pārliecību izšķirošajos brīžos turpina meklēt VEF Rīga basketbolisti, kuri svētdien savā laukumā VTB Vienotās līgas spēlē galotnē ar 72:80 piekāpās Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ.

Tas komandai bija devītais zaudējums pēdējās desmit spēlēs.

Rīdziniekus iegāza 19 kļūdas uzbrukumā, no kurām divas tika pieļautas priekšpēdējā minūtē, kad viesiem bija tikai četru punktu pārsvars. Brīdī, kad komandas līdera Džeralda Robinsona rokās bija bumba un iespēja uzkurināt intrigu cīņā par uzvaru, amerikānis divas reizes praktiski uzdāvināja bumbu pretiniekiem.

Pretstatam piemērs ar Lokomotiv-Kubaņ līderi Deriku Braunu - brīdī, kad vefieši pēc ilgstošas pakaļdzīšanās pēdējā ceturtdaļā panāca neizšķirtu (63:63), viesu amerikānis divas reizes pēc kārtas trāpīja no tālienes, atjaunojot savai komandai komfortablu pārsvaru.

Kā pēc spēles atzina rīdzinieku galvenais treneris Nikolajs Mazurs, šāda Brauna precizitāte no distances bijis pārsteigums, jo viņš parasti tik precīzs neesot.

Savu individuāli veiksmīgāko spēli VEF Rīga sastāvā aizvadīja Mareks Mejeris, kurš guva 16 punktus, 5 atlēkušās bumbas un atdeva 3 rezultatīvas piespēles, spēlējot nozīmīgu lomu laikā, kad komanda pēdējā ceturtdaļā noķēra pretiniekus.

Savas iespējas, kamēr komanda meklē pamata saspēles vadītāju, izmanto Ingus Jakovičs, kuram šoreiz 15 punkti, 5 atlēkušās un 5 piespēles, bet pārējo ieguldījums šoreiz nebija tik liels, lai varētu cerēt uz uzvaru pār komandu, kuras sastāvā bija vairāki neseni NBA spēlētāji, kā arī pāris Krievijas izlases basketbolisti.

Pirmās oficiālās minūtes VEF Rīga sastāvā aizvadīja Aigars Šķēle, kurš sezonas sākumu izlaida savainojuma dēļ. Viņš komandas treniņos atgriezās pagājušajā piektdienā, taču pēc tam pārējie vefieši ilgu laiku bija izbraukumā. Rīdziniekiem ir svarīga viņa drīzāka atgriešanās sastāvā, jo komandu atstājis amerikānis Džastins Kobss, kurš trīs nedēļu ilgajā pārbaudes laikā tā arī nespēja attaisnot uz sevi liktās cerības.

Trešdien VEF Rīga uzņems Sanktpēterburgas Zenit, cenšoties saglabāt teorētiskas cerības Eiropas kausā, bet piektdien Rīgā Vienotās līgas ietvaros viesosies Čehijas Nymburk.