Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

VEF Rīga sarūgtina Bagatski

Teicams pašu sniegums apvienojumā ar pretinieku problēmām ļāva VEF Rīga basketbolistiem izcīnīt vienu no pārliecinošākajām uzvarām sezonā. Latvijas čempioni VTB Vienotās līgas spēlē izbraukumā ar 107:79 sakāva valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadīto Ņižņijnovgorod. «Šis man bija pats sāpīgākais zaudējums sezonā,» pēc spēles atzina treneris Bagatskis.

Nule Eirokausu sezonu beigušajam Ņižņijnovgorodas klubam spēlē pret vefiešiem varēja palīdzēt tikai viens leģionārs - raženais slovēnis Rašids Mahalbasičs, uz kura pleciem arī gūlās lielākais spēles smagums. Ātrā un uz uzbrukumu balstītā spēlē arī rīdzinieku galvenais spēks bija viesspēlētājos, no kuriem īpaši izcēlās Džošs Harelsons, gūstot 26 punktus un 16 atlēkušās bumbas. Pēc rezultatīvā un līdzīgā cīņā aizvadīta pirmā puslaika rīdzinieki izšķirošo pārsvaru ieguva drīz pēc pārtraukuma, kad divarpus minūšu laikā četras reizes pēc kārtas trāpīja no tālienes, īsā laikā veicot izrāvienu. Sajutuši ritmu, vefieši pārsvaru turpināja audzēt, līdz spēles beigās tas sasniedza pat 28 punktus.

VEF Rīga basketbolisti ar augstu precizitāti uzbruka no visām distancēm, īpaši no tālienes - trāpīti trīspadsmit no 23 metieniem. Latvijas kluba rezervisti savā duelī pārliecinoši pārspēja Ņižņijnovgorodas rezervistus, turklāt viesi droši kontrolēja groza apakšu un pieļāva tik ātrai spēlei neraksturīgi maz kļūdu, kas ļāva izcīnīt pārliecinošāko uzvaru šajā Vienotās līgas sezonā. «Pēc pārtraukuma mums izdevās uzvarēt cīņā par atlēkušajām bumbām, kā arī bija labāka bumbas kustība uzbrukumā. Prieks, ka pirmo reizi Vienotās līgas sezonā guvām vairāk par simt punktiem, turklāt to paveicām pret tik spēcīgu komandu,» gandarīts bija VEF Rīga galvenais treneris Jānis Gailītis.

Treneris Bagatskis uzsvēra, ka viņa vadītā komanda spēlējusi pareizi, taču ne ar pilnu jaudu. «Gribējām šodien uzvarēt un palikt ar baltiem cimdiem, taču VEF ir ļoti laba komanda, kurā ir pieci ārzemnieki un četri Latvijas izlases spēlētāji. Domāju, ka viņi nepelnīti atrodas tik zemu turnīra tabulā, taču mums tik un tā bija jābūt spēcīgākiem un vajadzēja šajā spēlē uzvarēt.»

Vienotās līgas pirmspēdējā sezonas spēlē VEF Rīga sestdien uzņems Saratovas Avtodor.