Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Vefieši atgriežas tronī

Fiziski un emocionāli sarežģītā spēlē cīnītāju raksturu nodemonstrēja VEF Rīga basketbolisti, kuri savu skatītāju priekšā ar zobiem un nagiem izplēsa uzvaru no Ventspils komandas rokām (71:63), Latvijas Basketbola līgas finālsērijas sestajā spēlē izcīnot savu ceturto valsts čempionu titulu. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Mareks Mejeris, kurš arī pēdējā spēlē ar savu neatlaidību lielā mērā izšķīra cīņas iznākumu.

Divarpus ceturtdaļas Ventspils basketbolisti, kuriem tikai uzvara ļāva saglabāt cerības uz titulu, spēlēja jūtami labāk un kontrolēja notikumus laukumā. Dzelžaina aizsardzība, kas piespieda VEF Rīga teju katrā uzbrukumā izpildīt sarežģītus metienus pāri sedzēju rokām, kā arī pieļaut virkni kļūdu, un agresīvs spiediens uz groza apakšu uzbrukumā deva rezultātu, jo viesiem līdz trešās ceturtdaļas vidum bija tikai 35 ielaisti punkti un +11 uz tablo. Tad VEF Rīga iemeta četrus tālmetienus pēc kārtas, turklāt ne jau šādus tādus, bet gan pāri aizsargu rokām, kā arī uzbrukuma un perioda pēdējās sekundēs, pamatīgi iedragājot pārliecību pretiniekiem un uzkarsējot smagajā cīņā padzisušās pašu emocijas. Pirmajā puslaikā vefieši no tālienes trāpīja 4/15, bet pēc tam trāpīja sešus no sešiem, un cīņa ievirzījās pavisam citā gultnē.

Pirms pēdējā ceturkšņa ventspilniekiem bija vairs tikai viena punkta pārsvars. Nervozā spēle, kurā cīņas un sāpīgu sadursmju dažkārt bija vairāk nekā basketbola, bija īsts saldēdiens groza bumbas gardēžiem. Komandas ar vadību apmainījās piecas reizes, bet galavārds piederēja laukuma saimniekiem. Toni galotnei uzdeva VEF Rīga komandas stabilākā finālsērijas vērtība Mareks Mejeris, izšķirošajās epizodēs izcīnot trīs no visā spēlē sešām pie konkurentu groza iegūtajām atlēkušajām bumbām un ar trīspunktu gājienu ievadot rīdzinieku pēdējo izrāvienu pretī ceturtajam titulam. Pēc tam jau auksasinību no soda līnijas nodemonstrēja Jānis Timma, no tālienes trāpīja Sīdžejs Heriss, bet Ventspils spēlētāji par steigu uzbrukumā maksāja ar neprecizitāti metienos un kļūdām piespēlēs.