Solveigas Bērzas Kolāža, kas jau teju 15 gadu tirgo audumus, rotas un apģērbus Lāčplēša ielas puspagrabā Rīgā, vasarā sestdienās ir slēgta. Salona īpašniece saka - tā bijuši spiesti rīkoties daudzi mazie tirgotāji, jo šogad Rīga vasarā ir krietni tukšāka nekā citus gadus. Viņa to skaidro ar lielāku bezdarbu, kura dēļ daļa iedzīvotāju pārceļas uz laukiem, kur lētāka dzīvošana. Viņa apsver iespēju strādāt tikai nedēļas vidū, kad pircēju aktivitāte esot lielāka.
Savukārt lielie pārtikas veikali un tirdzniecības centri darba laiku ir saīsinājuši visām dienām, lielākoties - veikalus slēdz stundu agrāk vakaros. Iemesls - sarukusī pircēju plūsma, turklāt dīkstāve sevišķi dārgi izmaksā lielajiem veikaliem, kuri patērē daudz elektroenerģijas un kuros strādā daudz darbinieku. Konkrētus ietaupījumus tirgotāji gan atsakās nosaukt. Mainījušies ir arī pircēju ieradumi - mazāk izklaižu ārpus mājām nozīmē arī mazāk pirkumu vēlās vakara stundās. Tāpēc Maxima apmēram 20% savu veikalu tagad slēdz agrāk, saka uzņēmuma preses sekretārs Ivars Andiņš un piebilst, ka tas vairāk attiecas uz lielajiem veikaliem, savukārt vairākums mazo Maxima turpina strādāt tāpat kā līdz šim. Arī Rimi saīsinājis vairāku veikalu darba laiku darbdienu vakaros, taču dažu citu veikalu darba laiks pagarināts - tie tiek atvērti agrāk no rītiem.
Maxima nenoliedz iespēju saīsināt vēl kādu veikalu darba laiku, bet citi Dienas aptaujātie tirgotāji apgalvo, ka jaunas izmaiņas neplāno. Tirdzniecības centra Domina sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Gercāne apgalvo, ka darba laika saīsināšana par stundu bijis «optimāls risinājums», bet iespēju nestrādāt svētdienās noraida. B.Gercāne uzsver, ka tajos tirdzniecības centros, kas atrodas ārpus Rīgas centra, lielākais apmeklējums ir darbadienu pēcpusdienās un brīvdienās. Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs piebilst, ka iepirkšanās brīvdienās ir daļa no Latvijas pircēju paradumiem, turklāt pircēju pieplūdumu brīvdienās sekmē alternatīvu izklaižu trūkums.
Savukārt Rietumeiropas valstīs, kur tradicionāli liela daļa veikalu svētdienās ir slēgti, tagad rodas tendence pagarināt veikalu darba laiku. Vairākās valstīs, piemēram, Vācijā un Francijā, darbs svētdienās ir aizliegts ar likumu, taču nereti tirgotāji izvēlas to ignorēt, maksājot ievērojamas soda naudas, ko kompensē lielāka pircēju plūsma.