Kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā lielveikalu «darba laiks ir no 10 rītā līdz 22 vakarā, bet pārtikas veikaliem vēl stundu ilgāk - līdz 23», situāciju raksturo igauņu studente Līsa un piebilst, ka Tallinas tirdzniecības centri paļaujas uz tūristu, sevišķi somu, veidoto patēriņu, tālab strādā brīvdienās.
Savukārt Norvēģijā vēsturiski izveidojies, ka veikali svētdienās ir slēgti, strādā tikai dažas pārtikas tirgotavas, uzsver šajā valstī dzīvojošā Alise un turpina: «Norvēģijā pieņemts, ka svētdienā cilvēki atvelk elpu no darba, pavada laiku kopā ar ģimeni un kāpj kalnos.»
Arī Beļģijā dzīvojošā Irēna Jeva stāsta, ka «pie Beļģijas-Francijas robežas, flāmu reģionā, kur ir spēcīgas katoliskās tradīcijas, lielveikali svētdienās slēgti, cilvēki apmeklē baznīcu, ceļo ar velosipēdiem vai pavada laiku kopā ar ģimeni». Beļģijas lielpilsētās un kūrortpilsētās gan atrodami lielveikali, kuri strādā arī svētdienās.
Arī Kanādas iedzīvotāji svētdienās uz veikaliem parasti nedodas, laiku velta atpūtai kopā ar tuviniekiem, bet «lielie iepirkumu centri svētdien strādā dažas stundas un pat katrā mazpilsētā ir pa veikalam, kas atvērts no agra rīta līdz vēlam vakaram», apgalvo Kanādas latviete Arta.
Ēģiptē galvenā brīvdiena ir piektdiena, attiecīgi sestdiena ir otrā brīvdiena, izklāsta Ēģiptē mītošā Ilze un uzsver, ka būtiska ir ēģiptiešu reliģiskā pārliecība: «Latvijas svētdiena ir Ēģiptes piektdiena. Tajā līdz dienvidus lūgšanai (apmēram 12-13) musulmaņu veikali ir slēgti. Pēc šīs lūgšanas daži veikalus atver, citi - ne.»
Pakistānā, neraugoties uz daudzu islāmticīgo iedzīvotāju reliģiozitāti, veikali ir atvērti svētdienās, jo tieši sestdiena un svētdiena ir galvenais iepirkšanās laiks, stāsta Pakistānā dzīvojošā Laila.