Rīgā +17 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Vēl vienai trofejai būs vieta

Vācijas klubu futbola flagmanim Minhenes Bayern trofeju kabinetā ir daudz dažādu balvu, taču vienas visai prestižas līdz šim pietrūka - Eiropas Superkausa. «Vēl vienai trofejai būs vieta,» vēstīja bavāriešu fanu plakāts Prāgas Eden stadiona tribīnēs, kad piektdien Bayern spēlēja Eiropas Superkausā pret Londonas Chelsea. Un Minhenes klubs revanšējās angļiem par zaudējumu 2012. gada UEFA Čempionu līgas finālā. Pēc 1:1 pamatlaikā abas komandas apmainījās ar gūtiem vārtiem arī papildlaikā, bet pēcspēles sitienos aukstasinīgāki izrādījās Bayern futbolisti (5-4).

Pēdējos 15 gadus Eiropas Superkauss allaž notika Monako. Iepriekšējās sezonas Čempionu līgas un Eiropas līgas (agrāk UEFA kausa) uzvarētāju savstarpējā spēle Eiropas Superkausā allaž piesaistījusi lielu futbola līdzjutēju uzmanību un ieskandināja jaunās Eiropas sezonas sākumu. Šoreiz mačs Prāgā bija divtik salds ēdiens faniem. Pirmkārt, tāpēc ka spēlēja 2012. gada Čempionu līgas finālisti Bayern un Chelsea. Otrkārt, tāpēc ka uz abu komandu treneru tiltiņiem duelējās seni sāncenši: spānis Peps Gvardiola (Bayern) un portugālis Žozē Mourinju (Chelsea). Abi pirms šīs sezonas nomainījuši darbavietas, bet vēl pirms diviem gadiem bija centrālās figūras spāņu El Classico jeb Barcelona un Madrides Real spēlēs. Izrādēs, kurām ar aizrautu elpu sekoja futbola fani visā pasaulē, tolaik starp abiem emocijas sita augstu vilni.

Spēle, kas abiem treneriem bija vairāk nekā tikai cīņa par svarīgu trofeju, ritēja pēc līdzīga scenārija kā abu komandu mačs 2012. gada ČL finālā - Bayern dominēja bumbas kontrolē, bet Chelsea sāpīgi dzēla pretuzbrukumos. Dienu iepriekš UEFA Eiropas labākā futbolista balvu saņēmušais bavāriešu pussargs Franks Riberī bija vēl aktīvāks, nekā ierasts. Jau mača sākumā viņam bija teicama iespēja gūt vārtus, bet tā palika neizmantota. Pat vairāk - pēc nepilnas minūtes Chelsea uzbrucējs Fernando Toress izvirzīja vadībā londoniešus.

Riberī centība nemazinājās, un otrā puslaika sākumā viņa pūles beidzot vainagojās panākumā - 1:1. Kad Chelsea 85. minūtē palika mazākumā, jo otro dzelteno kartīti nopelnīja Ramirešs, šķita, ka nu Bayern noliks britus uz lāpstiņām, bet notika otrādi - Edens Azārs sava vārdabrāļa stadionā atkal izvirzīja vadībā Chelsea. Papildlaika kompensācijas laikā gan Havi Martiness ieveda spēli pēcspēles sitienu sērijā. Pirmie deviņi sita nekļūdīgi, bet 20 gadu vecā Romelu Lukaku sitienu stūrī atvairīja Manuels Neijers - ar 5-4 uzvarēja Bayern, pirmo reizi iegūstot Eiropas Superkausu.

«Viņi ieguva kausu, un labākā komanda zaudēja,» sev ierasti ekscentrisks pēc mača bija zaudēt neprotošais portugālis Mourinju.