Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece, kas vada arī TP frakciju, gan atgādināja, ka priekšlikums par vēlētāju reģistru nemaz komisijā nav iesniegts. Taču beidzot ir skaidrs, ka koalīcijas sadarbības padomē diskusija par grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā notiks nākamajā pirmdienā, 8.februārī, un pēc tam grozījumus likumā skatīs Juridiskajā komisijā. V.Muižniece domā, ka nekādas radikālas izmaiņas likumā vairs netiks veiktas, «jo partiju intereses ir dažādas un pārāk tuvu ir vēlēšanas». Tiesa, komisijas priekšsēde arī neredz iespēju tik īsā laikā atrisināt problēmu, uz kuru norādījis Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, atgādinot, ka likumā nav noteikta rīcība gadījumos, ja tiek atcelti Saeimas vēlēšanu rezultāti. Pēc 9.Saeimas vēlēšanām to rezultātus trešo personu pozitīvisma kampaņas dēļ apstrīdēja vairākas partijas.
Kad pērn, ieklausoties Valsts prezidenta Valda Zatlera aicinājumā atteikties no vēlēšanu lokomotīvēm, Saeima pieņēma izmaiņas vēlēšanu likumā un tagad katru kandidātu var pieteikt tikai vienā vēlēšanu apgabalā, TP dibinātājs Andris Šķēle vēl nebija paziņojis par savu atgriešanos. Toreiz TP bija izdevīga atteikšanās no lokomotīvju principa. Taču tagad situācija ir mainījusies. TP valdes loceklis Māris Kučinskis gan atzina, ka TP nebūtu korekti tagad mainīt attieksmi par labu lokomotīvēm, ja «mums mainījies priekšsēdētājs».
Taču situācijā, kad katru kandidātu var pieteikt tikai vienā apgabalā, viņaprāt, nevar vēl ieviest vēlētāju reģistru, kas «piesietu» vēlētāju pie konkrētā iecirkņa un ierobežotu viņa izvēles iespējas. Ja visos apgabalos būtu vieni un tie paši kandidāti kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās, par vēlētāju reģistru varētu debatēt, uzskata M.Kučinskis. Pašvaldību un EP vēlēšanās pilsoņi var nodot balsis tikai konkrētā vēlēšanu iecirknī atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai vai tur, kur atrodas īpašums. Saeimas vēlēšanās var balsot jebkurā vietā Latvijā.
Taču partneri TP loloto ieceri par vienu lokomotīvi neatbalsta. Solvita Āboltiņa (JL) par K.Leiškalna ierosmi nevarētu balsot, jo tad var izveidoties situācija, kad atsevišķi vēlēšanu apgabali Saeimā netiek pārstāvēti, ņemot vērā ievērojami lielāko vēlētāju skaitu Rīgā un Vidzemē. Līdzīgus argumentus Dienai minēja arī Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS), pēc kura domām, «tas nav labs stils mainīt spēles noteikumus spēles gaitā». Jau rakstīts, ka CVK ir sākusi sagatavot 2.oktobrī gaidāmās Saeimas vēlēšanas.