Krīzes pārvarēšana
Panākt finanšu konsolidāciju, tas nozīmē - netērēt vairāk, nekā nopelnīts. Nepieļaut valsts budžeta konsolidācijai un taupībai atstāt graujošu ietekmi uz ekonomiku, iedzīvotājiem, sociālo jomu, vēlēšanos dzīvot, strādāt un investēt šajā valstī.
Ekonomiskā attīstība
Nepieļaut valsts uzņēmumu privatizēšanu, nepieciešamības gadījumā rīkojot referendumu. Sakārtot valsts pārvaldi, lai trūkstošā nauda valsts budžetā nebūtu jāmeklē pie starptautiskajiem aizdevējiem vai mehāniskā nodokļu palielināšanā. Radīt labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai, lai izbeigtu finanšu aizplūšanu ekonomikas pelēkajā zonā. Stabilu ekonomikas attīstību nodrošināt ar tautsaimniecības pārstrukturēšanu industrializācijas un zināšanu ekonomikas virzienā. Veicināt videi draudzīgu atjaunojamo energoresursu attīstīšanu. Sakārtojot valsts pārvaldi un radot labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai, 2013. gadā panākt bezdarba līmeņa samazināšanos vairāk nekā trīs reizes.
Taisnīguma princips nodokļu politikā
Ieviest progresīvu un taisnīgu sistēmu iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanā algām virs 1000 latiem - bagātie maksā vairāk. Piemērot progresīvu pieeju nodokļu aprēķināšanā nekustamajam īpašumam un luksusa precēm. Paredzēt regresīvu nodokļu sistēmu ģimenēm ar bērniem - par katru bērnu ģimenē samazināt gan nekustamā īpašuma, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tā kā ēnu ekonomika Latvijā ir vidēji 30 procentu, nodokļu iekasēšanas uzlabošanai kā visiedarbīgāko risinājumu izmantot nulles deklarāciju. Lai panāktu nesamaksāto nodokļu ātrāku ieplūšanu Valsts kasē, izsludināt nodokļu amnestiju ierobežotā laika periodā ar fiksētu likmi.
Kredītņēmēju aizsardzība
Panākt grozījumus likumā, kas iedzīvotājiem, kuri ņēmuši kredītu vienīgā mājokļa iegādei, ļautu izmantot kredītbrīvdienas divu gadu garumā, maksājot tikai līgumā paredzētos procentus. Ja kredītņēmēja maksātspēja neuzlabojas, atdot bankai tikai par aizdevumu iegādāto mantu, bet nepalikt parādā, kā tas ir šobrīd.
Pensija ne mazāka kā minimālā alga
Pabalstu izmaksas sistēmu pārcelt no sociālā budžeta uz valsts pamatbudžetu, tādējādi nodrošinot minimālo pensiju, kas nav mazāka par minimālo algu, proti, 180 latiem. Paredzēt pensiju apmēra kāpināšanu vienlīdz ar minimālās algas kāpumu. Jautājumu par pensionēšanās vecuma palielināšanu izlemt tautas referendumā.
Vienmērīga reģionu attīstība
Reģionālajā attīstībā izbeigt viena megacentra attīstīšanu. Tā vietā reorganizēt valsts pārvaldi, izveidojot piecas vēlētas reģionālas pašvaldības, kuru galvenais uzdevums ir teritorijas ekonomiskā attīstīšana. Ieviest kvotu principu saņemtajam Eiropas Savienības finansējumam, lai tas tiktu taisnīgi sadalīts pa reģioniem un nonāktu tur, kur visvairāk nepieciešams.
Stabila lauksaimniecība
Nodrošināt Latvijas lauksaimniekiem līdzvērtīgas konkurences apstākļus ES tirgū. Cīnīties par atšķirību likvidēšanu subsīdiju sadalē starp jauno un veco ES dalībvalstu lauksaimniekiem.
Izglītība un zinātne
Katram jaunietim Latvijā nodrošināt Satversmē paredzētās tiesības uz bezmaksas pamatizglītību un vidējo izglītību. Attīstīt tādu augstākās izglītības kvalitāti, kas spētu konkurēt arī starptautiskā līmenī. Saskaņot augstskolu programmas ar tautsaimniecības attīstības plānu, lai izbeigtu valsts budžeta līdzekļu tērēšanu darba tirgū maz pieprasītu speciālistu sagatavošanā.
Veselības aprūpe
Nodrošināt finansējumu veselības aprūpei 4% no IKP, to palielinot līdz 4,6% 2014. gadā. Ieviest obligāto un brīvprātīgu veselības apdrošināšanu. Stingri kontrolēt veselības aprūpei paredzēto līdzekļu izmantojumu. Ar valsts kontroli pār zāļu cenām izbeigt atsevišķu zāļu lieltirgotāju pastāvošo iespēju negodprātīgi pelnīt uz iedzīvotāju rēķina. Ieviest ES direktīvas, kas paredz iespēju uz laiku iesaldēt ražotāju cenas. Realizējot stingru medikamentu ražotāju, vairumtirgotāju un aptieku uzcenojumu kontroli, pirmajā gadā pēc sistēmas ieviešanas panākt zāļu cenu kritumu par 25%. Ievērojami palielināt kompensējamo medikamentu īpatsvaru vienam pacientam, kas šobrīd Latvijā ir astoņas reizes mazāks nekā vidēji Eiropā.
Latvijai labvēlīga ārpolitika
Valsts ārpolitikā par prioritāti noteikt Latvijas nacionālās intereses gan ES līmenī, gan pragmatiskā un ekonomiski izdevīgā starptautiskā sadarbībā.