Tajā pašā laikā D.Medvedevs apsveicis Vašingtonas jaunās administrācijas centienus «mainīt situāciju, veidot daudz efektīvākas, uzticamākas un, galu galā, mūsdienīgākas attiecības», kam Krievija esot gatava. ASV puse izteikumos bijusi daudz skopāka, iespējams, tā neakcentējot daudzās domstarpības, par kurām var nākties runāt vizītes laikā.
Attiecības starp Krieviju un ASV patiesībā jau sen nav tik labas kā varētu vēlēties. Taču tās nav iespējams mainīt, nemainot Krievijas ārpolitikas stilu, saka eksperti. Tas, izņemot īsu periodu Borisa Jeļcina valdīšanas laikā, kopē PSRS stilu: ja ASV ir «pret», Krievija - «par» un otrādi. Uzsvērtā «draudzība» ar Venecuēlas prezidentu Ugo Čavesu, dalība Irānas kodolprogrammā, Krievijas mēģinājumi atkal sadalīt pasauli ietekmes sfērās, kas noveda pie tiešas agresijas pret Gruziju. Krievijas mediju atklātā antiamerikāniskā propaganda arī ir noformējusi attiecīgu sabiedrības viedokli. Aptauju dati liecina, ka vairāk nekā puse Krievijas iedzīvotāju uzskata ASV par naidīgu valsti.
Pretnostatījuma politika
Politologi Maskavā pauž viedokli, ka pretnostatot vienpolārās pasaules (tajā dominē ASV) teoriju un daudzpolārās pasaules teoriju, Kremlis pirmām kārtām domā kādreizējo divu lielvaru pretnostatījumu. Taču pēc visiem rādītājiem, izņemot kodolgalviņu daudzumu, Krievija acīmredzami piekāpjas ASV priekšā, pat tās vēsturē lielākās ekonomiskās krīzes laikā.
Laikam tādēļ D.Medvedevs tikšanās ar B.Obamu dienaskārtībā īpaši izcēlis punktu par jaunu stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanas līgumu, kas aizstātu līdzšinējo, kura termiņš beidzas 5.decembrī.
Savukārt B.Obama, kā paziņoja viņa palīgs Maikls Makfols, paredzējis apspriest arī enerģētikas jautājumus, īpaši - energoresursu piegādes maršrutu no Krievijas diversifikāciju. Amerikas puse arī gatavojas apspriest jautājumus par Afganistānu, Irānas un Ziemeļkorejas kodolprogrammu, kodolieroču neizplatīšanu un drošību Eiropā, kā arī situāciju Gruzijā, kas Maskavai ir neērta tēma.
Paredzamas arī diskusijas par ASV plānoto pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu Austrumeiropā, ko Maskava uztver kā draudu Krievijai . Attiecībā uz stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanas vienošanos abas puses «esot pašā ceļa sākumā», paziņoja M.Makfols. Vašingtona piedāvā runāt ne tikai par kaujas galviņu skaita samazināšanu, bet arī nesējraķetēm.
Tiksies ar NVO, Gorbačovu
Zīmīgi, ka B.Obama plāno apspriest politiskos jautājumus ne tikai ar D.Medvedevu, bet arī Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu. Turklāt runa būšot tieši par politikas principiem. «V.Putinam ir personīgi jāatgādina, ka Aukstais karš jau sen ir aiz muguras un attiecību veidošanas principi, kurus izmantoja tajos laikos, ir novecojuši,» pagājušajā nedēļā sacīja B.Obama. D.Medvedevs to saprotot, uzskata ASV prezidents, bet V.Putins «ar vienu kāju balstās vecajos principos».
B.Obamas tikšanās ar V.Putinu paredzēta otrdien. Pirmdien viņam paredzētas vairākas sarunas ar D.Medvedevu, gan delegāciju klātbūtnē, gan aci pret aci. B.Obama tiksies arī ar pēdējo PSRS vadītāju Mihailu Gorbačovu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī piedalīsies Krievijas Ekonomikas augstskolas izlaidumā.