Ceturtdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Viss paliek pašu rokās

Pirmo no izšķirošajām spēlēm ULEB Eiropas kausa pamatturnīrā gana pārliecinoši uzvarēja VEF Rīga basketbolisti. Cīņā, kurā ne viena, ne otra komanda nevarēja atļauties zaudējumu, rīdzinieki ar 83:72 pārspēja Vācijas klubu Artland Dragons. Lielisku precizitāti demonstrēja rīdzinieku kapteinis Kristaps Janičenoks, kurš guva 19 punktus. Pēc trīs spēļu pārtraukuma VEF Rīga beidzot pārspēja pretinieku arī cīņā par atlēkušajām bumbām. Tas būs svarīgs priekšnoteikums, lai gūtu panākumu arī pēc nedēļas izšķirošajā pēdējās kārtas spēlē Francijā pret Le Mans.

Neviena no Rīgā spēlējušajām komandām pirmspēdējās kārtas spēlē nedrīkstēja atļauties zaudējumu. Vāciešiem šāds iznākums nozīmēja palikšanu pēdējā vietā grupā, bet VEF basketbolistiem saglabātos vairs tikai niecīgas izredzes tikt otrajā posmā. Augstā likme rokas vairāk saistīja Artland Dragons basketbolistiem - vefieši spēli sāka droši un pārliecinši, jau pirmajā ceturtdaļā gūstot 27 punktus un izcīnot komfortablu pārsvaru.

Kopš izvirzīšanās vadībā otrās minūtes pašā sākumā VEF Rīga basketbolisti spēles grožus pretiniekiem tā arī neatdeva. Tiesa, cīņas gaitā Artland Dragons ne reizi vien apdraudēja mājinieku pārsvaru. Spēles pirmajā pusē zem groza īsti neizdevās tikt galā ar raženo serbu Petaru Popoviču, ar kura pūlēm viesi no mīnus 11 (24:13) pietuvojās līdz četru punktu atstatumam (31:27). Vefiešiem gan izdevās pārvarēt šo vājuma brīdi, un atkal pārsvars pamazām pieauga līdz 11 punktiem (45:34). Arī šoreiz šī maģiskā robeža kļuva par atspēriena punktu Vācijas kluba basketbolistiem, kuri aizsardzībā sāka pielietot pamatīgu presingu visa laukuma garumā un izmantoja rīdzinieku kļūdu sēriju, lai gūtu astoņus punktus pēc kārtas. Īsti laikā bija Daira Bertāna tālmetiens, bet pāris uzbrukumus vēlāk pēc diviem Kristapa Janičenoka precīziem metieniem trešās ceturtdaļas beigās jau atkal bija 11 punktu pārsvars.

Tas gan joprojām nebija spēles gala akords, taču tik tuvu kā iepriekš Artland Dragons basketbolisti vairs netika. Spēles pēdējās sešās minūtēs rīdzinieki jau pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, un Artūra Strēlnieka pēdējo sekunžu tālmetiens pielika skaistu punktu spēlei - 83:72.

Panākums ļauj VEF Rīga saglabāt izredzes izcīnīt otro vietu C grupā un turpināt dalību ULEB Eiropas kausā otrajā posmā. Tiesa, otro soli spert būs krietni grūtāk, jo nākamnedēļ pamatturnīra pēdējās kārtas spēlē izbraukumā jāpārspēj Francijas vicečempioni Le Mans.

Lemānas klubs trešdien piemaskavā spēlēs ar C grupas līdervienību Ļubercu Triumf. Ja francūži zaudēs, tad VEF Rīga pēdējā kārtā Lemānā pietiks uzvarēt ar jebkādu pārsvaru. Ja Le Mans trešdiem uzvarēs Triumf komandu, tad rīdziniekiem pēdējā kārtā nāksies atspēlēt pirmā riņķa cīņā savā laukumā iekrāto deviņu punktu deficītu.