VK konstatējusi, ka AT iekšējos normatīvajos aktos nosaka tiesnešiem un darbiniekiem dažādas kompensācijas un pabalstus, piemēram, par transporta izdevumiem vai augstskolas beigšanu. Taču tie nav paredzēti ne likumā «Par tiesu varu», ne Darba likumā, ne valdības noteikumos par tiesu darbinieku darba samaksu. Pērn šim mērķim AT iztērējusi 93 000 latu.
AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs skaidro, ka šāda kārtība AT bijusi jau kopš 2005.gada, taču VK iepriekš neesot iebildusi. «Nav pamata uzskatīt, ka likumdevējs nebūtu vēlējies minētās tiesības (saņemt cita veida darba samaksu) piešķirt tiem darbiniekiem, kas strādā tiesā,» teikts AT atbildē VK. Turpat skaidrots, ka no likuma «Par tiesu varu» neizriet, ka tiesnesim nevarētu tikt izmaksāti arī citi pabalsti un kompensācijas. «Šie pabalsti ir līdzīgi tiem, ko saņem valsts ierēdņi, tikai mazāki,» apgalvo AT priekšsēdis.
«Mēs vienmēr nepārbaudām pilnīgi visu, uzsvars uz atalgojumu bija šoreiz,» pārmetumus par savlaicīgu neskaidrošanu noraida I.Sudraba. Tagad šis jautājums AT vairs neesot aktuāls, jo kopš 1.janvāra likums liedz valsts institūcijās maksāt prēmijas un kompensācijas, atgādina I.Bičkovičs. Starp ST un tās darbiniekiem pērn maijā noslēgts darba koplīgums, saskaņā ar kuru darbiniekiem noteikti labāki darba un sociālie apstākļi, nekā tas ir spēkā esošajos normatīvajos aktos, kas regulē darba tiesiskās attiecības. «Likums strikti to neliedz, taču tas nenozīmē, ka var paredzēt bonusus, kas nav kādā speciālajā likumā. Te ir jautājums, vai no budžeta finansētas iestādes vadītājs drīkst noteikt kaut ko papildus,» uzsver I.Sudraba.