Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Zeltu dalīs Ventspilī

Čempionu kauss atgriežas Ventspilī, bet ne kā Kurzemes komandas īpašums. VEF Rīga otrdien Arēnā Rīgā Latvijas Basketbola līgas fināla sestajā spēlē teju izsēja 15 punktu pārsvaru, taču dramatiskā galotnē ar 72:70 pārspēja BK Ventspils, sērijā panākot 3-3. Zelta spēle piektdien pulksten 19.30 notiks Ventspils Olimpiskajā sporta centrā.

Spēles sākumā augstāka metienu preciztāte ļāva nelielu pārsvaru (14:22) iegūt Ventspils basketbolistiem, taču otrajā ceturtdaļā viesu uzbrukums iestrēga, bet laukuma otrā galā par sevi atgādināja VEF snaiperi Sandis Valters un Bojans Bakičs. BK Ventspils aizsardzību gabalos saraustīja Kristaps Janičenoks, kurš gan pats guva punktus, gan izkārtoja labas uzbrukuma pozīcijas partneriem. Brīdī, kad komandai nebija kur atkāpties, zobus sakoda arī centra uzbrucējs Arjoms Parahovskis, kurš pat ar savainotu potīti saimniekoja zem abiem groziem.

Tikmēr BK Ventspils līderi pēc pirmajiem neveiksmīgajiem metieniem šķita uz brīdi zaudējuši pārliecību, un otrā puslaika sākumā rīdzinieku pārsvars pieauga līdz pat 15 punktiem (53:38).

Tā jau nebūtu sevis cienīga VEF un Ventspils klubu savstarpējā cīņa, ja pie tāda pārsvara, kā pēdējos gados ne reizi vien pieredzēts, nesekotu varena pakaļdzīšanās. Galvenokārt ar Akseļa Vairoga, Vejinmi Efedžuku un Jāņa Strēlnieka pūlēm viesi pamazām deldēja rezultāta starpību, bet VEF kapteiņa Kristapa Janičenoka un citu snaiperu enerģijas krājumi sāka izsīkt. Pēdējās ceturtdaļas sākumā BK Ventspils jau pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam.

Galotnē attaisnojās vefiešu spiediens uz groza apakšu. Vispirms svarīgus punktus guva Artjoms Parahovskis, bet pēc tam īstajā brīdī par sevi atgādināja pēdējās spēlēs klusējušais Tailers Keins. Ventspils sastāvā pēdējā ceturtdaļā roka netrīcēja tikai Jānim Strēlniekam, kurš guva savas komandas pēdējos 15 punktus, un viesi pietuvojās pat līdz 71:70.

Kristapa Janičenoka viens no diviem realizētajiem soda metieniem sešas sekundes pirms spēles beigām deva iespēju viesiem pat izraut uzvaru, taču Vairoga raidītā bumba neaizsniedzās līdz groza stīpai.

«Beigās aizmetām garām daudz metienu, tāpēc tās sanāca tik saspringtas,» Sandis Valters norādīja, ka izskaņā pārsvaram bija jābūt lielākam.

«Jāslēdz Ventspils zāle atkal vaļā, būs vēl tur jāspēlē,» basketbolists paironizēja par pretinieku treneru cerībām uz septīto spēli mājās vairs neatgriezties.

«Protams, negribējām vēl vienu spēli Ventspilī - sezona bijusi gara, sakrājies nogurums,» Jānis Strēlnieks minēja ieganstu, kādēļ otrajā puslaikā pakaļdzīšanās bija tik neatlaidīga. «Neko darīt, būs jācīnās arī septītajā spēlē.»