Kā izvēlēties? Pērkot kažoku, neder steiga, potenciālais pirkums ir rūpīgi jāaplūko un jāpielaiko. Labs kažoks ir mīksts un viegls. Ja tas ir ciets vai kokains, tas nozīmē, ka āda ir slikti apstrādāta. Ādai jābūt viendabīgai - vienā krāsā un tonī. Spalvai jāspīd, tā nedrīkst būt salipusi. Ja noglauž kažokādu un spalva paliek pieplakusi, izstrādājums nav kvalitatīvs. Paglaudot kažokādu pret spalvu, garās spalvas nedrīkst lūzt. Spalvas nedrīkst viegli atdalīties no kažoka. Pērkot kažokādu, to nekautrējoties var paostīt - neprofesionāls izstrādājums būs ar asu, nepatīkamu aromātu.
Kā nēsāt? Kažoks ir jānēsā, nav jēgas to nopirkt un turēt skapī vai uzvilkt vienu reizi gadā. Ja ziemā laiks par siltu kažoka nēsāšanai, kažoks laiku pa laikam jāizkarina pavēdināties.
Atgriežoties mājās, kažoks jānopurina un jānovieto skapī uz drēbju pakaramā tā, lai netiktu saplacināts akots. Ja bijis sniegs vai lietus, kažoks vispirms jāžāvē istabas temperatūrā tālāk no sildierīcēm. Pēc izžūšanas kažokādu ieteicams izķemmēt ar metāla ķemmi, lai tā atgūtu dabisko spīdumu. Uz kažoka nedrīkst smidzināt smaržas!
Nav ieteicams nēsāt uz pleca liekamu rokassomiņu - tas veicina kažokādas nodilumu un spalvas lūšanu.
Kā glabāt? Mājas apstākļos kažoks jāglabā tumšā skapī auduma vai papīra pārvalkā (nekādā ziņā - polietilēna maisā). Kažokādas izstrādājumus nedrīkst glabāt citu uz cita, cieši saspiestus (čemodānā vai dīvāna kastē).
Kā pretkožu līdzekļus vēlams izmantot dabiskos materiālus, piemēram, žāvētas apelsīnu mizas, ģerāniju lapas, lavandu. Kažokādām nedrīkst likt tuvumā naftalīnu vai kādu citu pretkožu līdzekli ar spēcīgu un specifisku aromātu. Reizi četros mēnešos ieteicams kažoku izvēdināt un nomainīt pretkožu līdzekļus.