Nedaudz jūras sāls, ķiploki, pipari, olīveļļa, un uz grila virsū. Meklēju pēc atbilstoša pavadoņa no baltvīnu puses. Varētu arī sarkanu, bet šoreiz tomēr baltu, taču tādu, kas nepazudīs aiz kraukšķīgi apceptā un apdūmotā produkta. Vīnam vajadzētu būt apveltītam ne tikai ar pienācīgu skābuma līmeni, bet arī tā ķermenim vajadzētu būt tuvāk vidējam nekā vieglam. Atradās divi eksemplāri.
2007 Rosade Furlane, Friulano. Vēl pavisam nesen vīnogu šķirnei Friulano bija nosaukums Tocai Friulano. Kā vēsta leģenda, itāļu (un ne tikai) vīndari «aizņēmās» vārdu Tokai, lai vairotu savu vīnu atpazīstamību. Par savu slavu Tokai var pateikties izsmalcinātajam desertvīnam no Tokajas reģiona Ungārijā, kuru pasaule ir iepazinusi jau no XVI gadsimta.
Par Rosade Furlane ir izdevies atrast aizdomīgi maz informācijas. Pilnīgi iespējams, ka reklāmai paredzētie līdzekļi ieguldīti vīnu radīšanā. Šķiet, ka vīns kādu brīdi pavadījis lielās ozolkoka mucās, tas tam piešķīris kompleksāku aromātu un nedaudz pilnīgāku garšu, skābums nedaudz nomaskēts, bet pietiekams, lai tiktu galā ar samērā plašu ēdienu klāstu. Pateicoties tam un arī vidēji pilnīgai struktūrai, vīns būs labs asistents ne tikai zivīm, bet arī putniem.
2007 Pierpaolo Pecorari, Pinot Grigio. Šķiet, kuru gan var pārsteigt ar Pinot Grigio, izrādās, ka var. Ierastajā izpildījumā tas ir samērā drošs partneris, kurš nepievils gan ar vieglu maltīti, gan bez nekā, tāpat vien.
Šo eksemplāru baudījām vīnu degustācijā starp vairākiem citiem vīniem, un, ja es apgalvotu, ka šis Pinot Grigio īpaši izcēlās, es maldinātu jūs. Pusi no pudeles satura aizkorķēju ar parasto korķa korķi un ievietoju ledusskapī. Tikai pēc četrām dienām par to atkal atcerējos. Parasti pēc šāda laika no baltvīna paliek pāri vien skābs un neizteiksmīgs padzēriens bez jebkādām aromāta paliekām. Šoreiz varu teikt, ka tikai tagad, pēc šīm dienām, vīns parādīja savu patieso būtību un vērtību. Tā aromāts bija atplaucis un visā košumā demonstrēja daudzveidīgu ziedu un gaišo augļu gammu.
Arī garšā nebija zudis spirgtums. Ja ir iespēja, ieteiktu šo vīnu pirms baudīšanas pārliet kādā apjomīgākā traukā, lai ļautu vīnam vairāk saskarties ar gaisu, jo tas šajā gadījumā nāks tikai par labu un nebūs jāgaida četras dienas.
Ir dzirdēts - baudiet tēju nesteidzoties, domāju, ka to varētu attiecināt arī uz vīnu. Nevajadzētu dzesēt zemāk par 10oC. Aukstums ir lielisks maskētājs, taču šajos vīnos nekas īpaši slēpjams nebūtu.