Abi šie koncerti ir īpaši arī tāpēc, ka tā ir Rīgas domes dāvana svētkos un ieeja ir bez maksas, tas dod iespēju klausīties labu mūziku un izpildītājus arī tiem klausītājiem, kuru ģimenes budžets ne vienmēr atļauj iegādāties dārgas biļetes. Īpaši būtiski tas ir neparedzamajos sadzīves apstākļos, kādi ir pašlaik!» stāsta orķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Poga.
Viņš orķestri vada jau trešo sezonu, taču Zvaigznes dienas koncertu diriģēs pirmo reizi. Tajā piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša un vīru grupas no Swedbank jauktā kora un kamerkora Austrums, ar kuriem orķestrim jau izveidojusies laba sadarbība.
6.janvāris ir Zvaigznes diena, Kunga parādīšanās jeb atklāšanās diena. Šajos svētkos kristieši svin Dieva tikšanos ar cilvēku, dienu, kad satiekas Dieva bezgalīgā mīlestība un cilvēks, kas vienmēr meklē gaismu un pestīšanu. To dēvē arī par Triju ķēniņu dienu, jo leģenda vēsta, ka neparasto zvaigzni debesīs virs Bētlemes pamanīja kādas austrumzemes trīs gudrie un tūliņ steidzās tās virzienā sveikt jaundzimušo, būdami pārliecināti par jauna valdnieka atnākšanu.
Koncerta programmai diriģents izvēlējies piecu mūzikas klasiķu pazīstamus un arī ne tik slavenus skaņdarbus. Skanēs J.S.Baha korālis Jesu bleibet meine Freude, E.Elgara Nimrod no slavenajām Enigmas variācijām, K.Debisī prelūdija Fauna diendusa Mendeļa Baša pārlikumā pūtēju orķestrim, kā arī divi izvērsti opusi - Svīta op.4 trīspadsmit pūšaminstrumentiem, kuru R.Štrauss sacerējis 20 gadu vecumā, un J.Brāmsa Rapsodija op.53 altam, vīru korim un orķestrim.
«Šo darbu, kas tapis pēc J.V.Gētes poēmas Ziemas ceļojums Harca kalnos fragmenta, es izvēlējos kā koncerta tematisko smaguma centru. Brāmss to komponēja kā kāzu dāvanu Roberta un Klāras Šūmaņu meitai Jūlijai, kurā, kā vēsta vairāki avoti, bija nelaimīgi iemīlējies. Un, manuprāt, tieši Gētes vēstījums par cilvēku, kura sirds nocietinājusies atsvešinātībā un mizantropijā, un lūgums Augstākajam veldzēt viņa ciešanas, spirdzināt dvēseli un atvērt viņa aizmigloto skatienu man saistījās ar Zvaigznes dienas ideju - aicinājumu atvērt sirdi gaismai un cilvēkmīlestībai, bagātināt savu gara pasauli un neieslīgt ikdienišķībā!» uzsver A.Poga.