Kalifornijā Lorensa Livmora Nacionālajā laboratorijā novietotais trīsarpus miljardus ASV dolāru vērtais lāzers imitēs procesus, kādi novērojami kosmosā. Saspiežot ūdeņraža atomus, tas rada 100 miljonu grādu pēc Celsija skalas karstu plazmu, kas ir vairāk nekā Saules kodolā. Teorētiskie aprēķini rāda, ka pasaules jaudīgākajam lāzeram piemīt prātam neaptverams spēks. Tas nepilnas sekundes laikā var saražot 500 teravatu enerģijas jeb vairāk nekā visas ASV atomelektrostacijas kopā.
«Ja lāzers darbosies, tas būs neizsmeļams, klimatam nekaitējošs enerģijas avots, kas vienādā apjomā būs lietojams visā pasaulē,» projekta Atnesot zvaigžņu spēku uz Zemes autors Eds Mozess sarunā ar vācu žurnālu Der Spiegel šo izgudrojumu noliek vienā plauktiņā ar cilvēku izkāpšanu uz Mēness un atombumbas radīšanu. Viņš arī steidz izgaisināt bažas, ka zinātnieki nespēs tikt galā ar «elles mašīnu» un izraisīs katastrofu.
Lāzera darba telpa būs iespaidīga, katedrāles izmēra hallē. Sākumā tiks padots vājš dažas nanosekundes ilgs lāzera impulss. Tas tiks sadalīts 192 staros un izmētāts no elastīgiem spoguļiem un magnētiem veidotā gaismas labirintā. Tajā pašā laikā telpā tiks ielaisti 7680 zibspuldzes zibšņi, kas gandrīz ar gaismas ātrumu garām skrienošos lāzera impulsus piepumpēs ar fotoniem.
Skeptiķi gan iesaka pārāk nesacerēties, jo nav zināms, vai izmantotie materiāli spēj izturēt tādu slodzi, kāda rodas zvaigznes sprādzienā.