Satversmes grozījumi arī noteica Valsts prezidenta un Satversmes tiesas tiesnešu ievēlēšanu atklāti, bet parlaments tos noraidīja.
Zatlera Reformu partijas līderim Valdim Zatleram šis balsojums atgādina 10. Saeimas lēmumu nepiekrist kratīšanai toreizējā Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Arī tad ZZS un SC liedza savu atbalstu lēmuma pieņemšanā. Dažas dienas vēlāk V. Zatlers izšķīrās rosināt Saeimas atlaišanu, šo balsojumu minot kā vienu no iemesliem. Tagad V. Zatlers nedomā, ka būtu nepieciešams rosināt parlamenta atlaišanu, bet paziņojumā medijiem pievērš notikušajam uzmanību, «lai izgaismotu ZZS nostāju». Par Satversmes grozījumiem nobalsoja 52 klātesošie koalīcijas deputāti no Vienotības, Visu Latvijai!-TB/LNNK, Zatlera Reformu partijas un neatkarīgo deputātu grupas, kā arī Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura šo projektu atbalstīja arī Saeimas Juridiskajā komisijā. Pret bija SC politiķi un ZZS deputāts Rihards Eigims, septiņi ZZS deputāti atturējās, vēl četri ZZS pārstāvji un viens SC deputāts nepiedalījās balsojumā. Satversmi var grozīt tikai ar divu trešdaļu deputātu vairākuma atbalstu.
Nebalsoja arī ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis (maijā viņš nepiedalījās arī balsojumā par Saeimas piekrišanas došanu kratīšanai pie A. Šlesera). A. Brigmanis Dienai skaidroja, ka frakcijā trešdien bijusi ļoti emocionāla diskusija par šo tematu ar ļoti dažādiem viedokļiem. Galvenais iemesls tam, ka frakcija nav varējusi vienoties par kopīgu nostāju, bijis tas, ka vienā projektā, kuru Saeimai ceturtdien vajadzēja pieņemt 1. lasījumā, bija salikti kopā gan atklātie balsojumi, gan deputātu imunitātes samazināšana. Uz to paziņojumā medijiem norāda arī Saskaņas centra deputāti, kuri iebilda pret imunitātes sašaurināšanu arī tāpēc, ka tad sabiedrība neuzzināšot par deputātiem, kas izdara administratīvos pārkāpumus. Atklātos balsojumus SC deputāti atbalstot.
Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība) Dienai atgādināja, ka Juridiskā komisija ir ieguldījusi lielu darbu šo Satversmes grozījumu sagatavošanā, kurā piedalījušies arī konstitucionālo tiesību eksperti. Projekts ir gatavots vairākus mēnešus, tāpēc būtu bijis labi, ja frakciju pārstāvji uzreiz pateiktu, ka nevarēs to atbalstīt. I. Čepāne atzīst, ka cerējusi uz ZZS frakcijas balsīm, jo komisijā un arī pirms vēlēšanām ZZS politiķi šo ideju bija atbalstījuši. SC deputāts Andrejs Elksniņš arī komisijas sēdē balsoja pret Satversmes grozījumiem, ziņo LETA. I. Čepāne norādīja, ka debates skaidri parādījušas - abi šie politisko spēki neatbalsta nevienu no normām, tāpēc viņu nepārliecina pārmetumi par vairāku priekšlikumu iekļaušanu vienā projektā.