12 dienās Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) no 24. maija līdz 4. jūnijam pēc palīdzības vērsušies 28 suņu sakosti bērni, no kuriem 13 sniegta ambulatorā palīdzība, bet 15 - ārstējās slimnīcā. Kā pastāstīja BKUS sabiedrisko attiecību pārstāve Romēna Namniece, pārsvarā bērnus sakoduši pašu mājas suņi, arī paziņu, radu dzīvnieki, nevis sveši suņi. Savainojumi galvenokārt bija nelielas brūces vai skrāpējumi, taču dažiem bērniem bija diezgan nopietnas veselības problēmas, vienam vajadzēja likt šuves sejā, citam brūce bija plēsta.
«Brūces sliktāk dzīst, ir augstāks infekcijas risks,» par suņu kodumiem saka BKUS bērnu ķirurgs Jānis Upenieks. «Nedaudz vairāk nekā puse šo kodumu tiek ārstēti slimnīcā. Stacionēšanas iemesls vairākumā gadījumu ir nevis smagais ievainojums, bet specifiskā trakumsērgas profilakse, kas prasa novērošanu slimnīcā.» Dzīvnieku kodumu skaits būtiski pieaug siltajā laikā, jo tad bērni vairāk pastaigājas, rotaļājas svaigā gaisā, turklāt ir vasaras brīvlaiks. Viņš teic, ka mazus bērnus nevajadzētu atstāt bez uzraudzības arī savu vai zināmu suņu sabiedrībā.
Parasti bērniem līdz triju gadu vecumam biežāk sakosta tiek galva un rokas, pusaudžiem tiek skartas kājas. Viens no smagākajiem gadījumiem bija pērn decembrī, kad mājas vācu aitusuns neaprēķināja spēkus un ieķērās ar zobiem galvā gadu vecai meitenītei. Viņai bija nepieciešama operācija, jo suņa ilkņi izgāja cauri galvaskausam divās vietās.