Žurnāla redakcijas skatījumā visvairāk izcilu brīžu bijis transporta nozarē. Ievērojamu «izrāvienu» piedzīvojusi šosejas «otrā stāva» apgūšana, jo šogad prezentēti vairāki transporta līdzekļi, kas spēj ne tikai braukt pa ceļu, bet arī pacelties spārnos. Interesents jauninājums ir arī bezšofera automašīna, kas riņķoja pa pasauli, sekmīgi izvairoties no sadursmēm ar citiem auto un cilvēkiem. Tas ļauj ticēt, ka jau šajā desmitgadē cilvēki varēs automašīnas vadīšanas funkciju nodot datoram un paši bezrūpīgi izbaudīt ceļu.
Atzinību izpelnījās arī no cilvēces attīstības viedokļa ne pārāk nozīmīgi, taču sabiedrībā pozitīvi uztverti jaunievedumi. Piemēram, Apple iPad planšetdators, kuram piedēvē maģiskas spējas «mainīt interneta lietošanas paradumus». Arī profesionālu fotogrāfu aprindās vēsi sagaidītā Sony spoguļhibrīdkamera Alpha A55 tiek daudzināta kā nozīmīgs pavērsiens šajā jomā.
Kā parasti, aktīvi pastrādājusi militārā un enerģētikas nozare. Pirmā uzslavēta par robotisku eksoskeletu, nocietināšanas materiālu un mazāk bīstamām sprāgstvielām. Otrā sarūpējusi efektīvākus elektrības ražošanas veidus un taupīgākas elektroierīces.
Par aizvien ciešāku robotu ienākšanu cilvēku sabiedrībā liecina dienvidkorejiešu izgatavotais metāliskais angļu valodas skolotājs, kurš drīzumā varētu aizstāt dzīvus cilvēkus. 30 tūkstošu Korejā strādājošo ārvalstu pasniedzēju ir satraukti, un arī pārējo profesiju pārstāvjiem jāapzinās, ka viņu amatu drīz varētu ieņemt mehāniskie «līdzpilsoņi». Ja kāds uzskata, ka roboti netiks galā ar saviem pienākumiem, tad viņam vajadzētu iepazīties ar sarkasma detektoru - ierīci, kas labāk nekā cilvēks spējot atpazīt zobgalības.
Atmetot fantastiskos un pārāk vienkāršos, piedāvājam iepazīties ar zinātnes un tehnoloģiju «izrāvieniem», kas, ļoti iespējams, jau drīzumā kļūs par mūsu ikdienas sastāvdaļu.