Uz Austrumāfrikas valsti tiks aizvesta ne tikai Biznesa augstskolas _Turība_ uzkrātā pieredze mācību satura pilnveidošanai, bet arī ieteikumi tūrisma bibliotēkas izveidei, kura patlaban Ugandā esot «ļoti, ļoti maza un studentiem neparocīga».
«2010. gada sākumā es ANO Pasaules Tūrisma organizācijai uzrakstīju e-pastu, kurā lūdzu sākt aktivitātes Āfrikas universitātes, īpaši manā. Galvenais bija stiprināt tieši tūrisma nozari. Viņi to atbalstīja, un tagad esmu šeit,» teic D. K. Muhvezi. Pirmajā ar izglītības attīstību saistītajā PTO projektā kopā ar Turību piedalās Šveices, Nīderlandes, Portugāles un Francijas augstskolas. Sadarbības projektā būs četri posmi, kuros iesaistītās valstis ar savu uzkrāto pieredzi Makereres universitātes akadēmiskajam personālam palīdzēs attīstīt gan mācību programmu, gan tūrisma nozari. Pirmais posms būs atbalsta sniegšana bibliotēkas izveidē. «Šobrīd mums ir maz grāmatu. Studentiem ir pieejama elektroniskā bibliotēka, bet tā nav atbilstošā līmenī. Mums trūkst specifisku tūrisma grāmatu un žurnālu, kuras bibliotēka varētu izsniegt,» stāsta Makereres profesors. Viņš atzīst, ka tas ierobežo arī lekciju norisi un dažādu projektu izstrādi.
Makereres universitāte, ko Ugandas valdība atzinusi par piemērotāko dalībai PTO projektā, nākamgad svinēs savu 90. jubileju. Tā ierindojas vecāko un prestižāko Āfrikas augstākās izglītības iestāžu priekšgalā. Kā norāda D. K. Muhvezi, dažu programmu izveidē savu roku pielikusi arī Kembridža. Vaicāts, cik studiju vietu augstākajā izglītībā finansē valsts, profesors teic - dažas. Makereres universitātē izglītojas aptuveni 60 tūkstoši studentu, savukārt visā valstī gadā piešķir finansējumu 4000 studiju vietām. Prioritāte esot medicīna, lauksaimniecība un uzņēmējdarbība, sociālās zinātnes finansētas netiekot. Studiju maksa gadā svārstoties no 300 līdz 750 latiem, kas ir aptuveni trīs reizes zemāka nekā Latvijā. Ugandā esot iespēja saņemt arī valsts garantētu studiju kredītu. Profesori par savu darbu mēnesī nopelnot ap 300 latiem, bet vidējā alga valsts sektora darbiniekiem veidojot trešo daļu no šīs summas, stāsta lektors.
Divus gadus ilgais projekts būšot liels pienesums Ugandas izglītībai un tūrismam. «Jau mana pirmā vizīte šeit dos daudz lietu, kuras varēšu eksportēt uz mājām,» uzskata D. K. Muhvezi. Drīzumā Latvijā pieredzes apmaiņā ieradīsies arī citi Ugandas profesori, savukārt pie viņiem pieredzes apmaiņā Turības akadēmiskais personāls dosies kopā ar studentiem.