Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Aizbēga neatskatoties

Negaidīti pārliecinoši Latvijas-Igaunijas apvienotā čempionāta titulu svētdien izcīnīja TTT Rīga basketbolistes, kuras pusfinālā ar 74:49 sakāva Tallinas Universitātes komandu, bet finālā vēl graujošāk ar 84:39 pieveica savu principiālāko pretinieku SK Cēsis. Rīdzinieces turnīrā uzvarēja arī pērn, bet SK Cēsis pēc panākuma pirmajā Latvijas-Igaunijas čempionātā otro reizi palika sudraba medaļu pozīcijās. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Ieva Krastiņa, kura arī nospēlēja izšķirošo lomu finālā, ar augstu precizitāti gūstot 19 punktus.

Finālsešinieka turnīru gan atklāja Latvijas otrā ešalona komandas, kurām duelī ar igaunietēm neizdevās nosargāt bronzas godalgu pozīcijas. Iepriekšējo divu gadu «mazā fināla» atkārtojumā ceturtdaļfinālā RSU/Merks basketbolistēm neizdevās noturēties rezultāta šūpolēs pret Tallinas 1182 komandu. Pēc spēles sākuma mīnus 9 rīdziniecēm otrā puslaika ievadā izdevās panākt jau plus 9, taču galotnē tikpat liels pārsvars jau atkal bija tallinietēm. Divas minūtes pirms beigām komandas gan atkal šķīra tikai punkts, taču viešņas pārsvaru nosargāja un palielināja.

Diemžēl turnīra turpinājumā spēlēs ar Latvijas komandu dalību intriga izplēnēja krietni agrāk. TTT Rīga un SK Cēsis pusfinālā «pārbrauca pāri» Igaunijas vadošajam duetam (attiecīgi 74:49 pret Tallinas Universitāti un 75:44 pret Tallinas 1182, bet pēc tam savstarpējā spēlē rīdzinieces praktiski jau pirmajā puslaikā nodrošināja uzvaru finālā. Pamatu panākumam TTT Rīga basketbolistes ielika ar metieniem no tuvas distances, kur ar aktīvi un precīzi uzbruka Ieva Krastiņa un Kitija Laksa, bet pārsvaru nostiprināt ļāva teicama precizitāte uzbrukumos no tālienes. Krastiņa realizēja četrus, Laksa un Anda Eibele - pa trim «trejačiem».

Cēsinieces pēc sākuma nokdauna tā arī nespēja attapties. No groza apakšas un soda metienu līnijas vēl izdevās gūt pa kādam punktam, taču no distances trāpīt - nekādi. Pusfinālā SK Cēsis basketbolistes iemeta 8 no 19 tālmetieniem, bet finālā - vienu no 12 trīspunktniekiem.

Turnīra un finālspēles gaita nav diez ko iepriecinoša intrigu cienītājiem pirms Latvijas čempionāta izšķirošajām spēlēm, kas ar pusfināliem sāksies jau nākamajā nedēļā. Cēsu komandai ar šaurāku līderu un spēlētāju loku nebūs viegli atņemt pagājušajā pavasarī zaudēto titulu. Komandai gan pievienosies austrāliešu aizsardze Kristena Vīla, taču TTT Rīga sastāvā jau šajā finālturnīrā debitēja gan amerikāniete Anna Defordža, kurai gan vēl jāatro kopēja valoda ar jaunajām partnerēm, gan Latvijas izlases centra uzbrucēja Zenta Meļņika. Viņa pēc ilgstošas savainojuma ārstēšanas ierindā atgriezusies pat mazliet agrāk nekā cerēts.

Par 3. vietu: Tallinas 1182 - Tallinas Universitāte 56:66
Pusfināls: SK Cēsis - Tallinas 1182 75:44 (24:9, 42:22, 57:37; Jākobsone 20 - Kestere 10), TTT Rīga - Tallinas Universitāte 74:49 (15:9, 41:25, 57:33; Veidere 17 - Mīla 12)
Ceturtdaļfināls: Tallinas 1182 - RSU/Merks 73:67 (22:17, 34:35, 53:49; Pū 25 - Langina 23), Tallinas Universitāte - Latvijas Universitāte 82:67 (27:22, 51:40, 69:53; Jallai 26 - Bīriņa 24)