Polijā alkoholu atļauts lietot un iegādāties no 18 gadu vecuma. Likumā noteikts, ka pircējam vecums jāpierāda, uzrādot identifikācijas dokumentu.
Francijā alkohola iegāde atļauta cilvēkiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Iepriekš to varēja darīt no 16 gadiem. Sods par alkohola tirgošanu nepilngadīgajiem ir 7500 eiro (5250 latu).
Lielbritānijā 15 gadus sasniegušie vecāku klātbūtnē drīkst dzert vīnu, alu un sidru. No 16 gadu vecuma var iegādāties šokolādes konfektes ar alkohola pildījumu, bet alkoholu var iegādāties no 18 gadu vecuma. Savukārt pārdevējs, kurš nav sasniedzis pilngadību, nedrīkst pārdot stiprinātos dzērienus.
Īpaši ierobežojumi Ziemeļvalstīs
Ziemeļvalstis uz pasaules valstu fona izceļas ar īpašu alkohola politiku, jo, izņemot Dāniju, alkohola tirdzniecība tajās ir valsts monopols.
Zviedrijā alkoholu atļauts lietot no 18 gadiem. Šo vecumu sasniegušie alkoholiskos dzērienus var iegādāties bāros un restorānos, kā arī visos pārtikas veikalos, kur atļauts tirgot tikai dzērienus, kuros alkohola daudzums nav lielāks par 3,5%.
Grādīgos dzērienus, kuru stiprums pārsniedz 3,5%, drīkst pārdot tikai valstij piederošajā veikalu ķēdē Systembolaget ar ļoti ierobežotu darba laiku un tikai personām no 20 gadu vecuma. Systembolaget veikalos nedrīkst rīkot akcijas un pārdot dzērienus iereibušiem cilvēkiem. Tāpat nevienu produktu nedrīkst izcelt. Piemēram, nevar būt situācijas, kad vienas noteiktas markas alus ir atdzesēts, bet pārējie - nē.
Norvēģijā alkoholu ar pieaugušo atļauju var lietot arī pusaudži, bet no 18 gadu vecuma var iegādāties dzērienus, kuru stiprums nepārsniedz 22%. Stiprāku alkoholu drīkst pirkt no 20 gadiem.
Norvēģijā visus alkoholiskos dzērienus, kuru stiprums nepārsniedz 4,74%, var pārdot ikvienā veikalā, bet grādīgāku dzeramo var pārdot tikai valdības kontrolētajā veikalu ķēdē Vinmonopolet.
Somijā jaunieši, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, var iegādāties alkoholu, kas nav stiprāks par 22%, bet no 20 gadiem atļauts iegādāties stiprāku dzeramo.
Līdzīgi kā Norvēģijā, Somijā alkoholu, kas stiprāks par 4,7%, tirgo tikai valsts kontrolētajos veikalos Alko.
Īslandē alkoholu var iegādāties no 20 gadu vecuma, un to var izdarīt tikai valstij piederošajos veikalos Vinbud.
Dānijā ir visliberālākā alkohola politika Ziemeļeiropas valstīs. Šeit alkoholu veikalā var iegādāties no 16 gadu vecuma, bet bāros un restorānos - no 18. Pusaudži, kas jaunāki par 16 gadiem, vecāku klātbūtnē drīkst malkot stipros dzērienus.
Baltijas valstis
Lietuvā alkoholu var lietot un iegādāties no 18 gadu vecuma. Veikalos grādīgos dzērienus var iegādāties no pulksten 8 līdz 22. Šauļu pilsētas dome augustā noteica alkohola tirgošanas laika ierobežojumu deviņiem visu diennakti strādājošajiem bāriem pilsētā. Turpmāk tur alkoholiskos dzērienus varēs iegādāties līdz pulksten 22.
2009. gada 1. janvārī Lietuvā stājās spēkā likums, kas aizliedza alkohola tirdzniecību degvielas uzpildes stacijās naktīs. Varasiestādes apgalvo, ka laikposmā no 2009. gada janvāra līdz maijam ar alkoholu saistīto ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies par 45%.
Alkohola reklāmu ir aizliegts izvietot uz laikrakstu, žurnālu un grāmatu vākiem. Radio un televīzijā alkohola reklāmas aizliegtas no pulksten 15 līdz 22.30 darba dienās, bet sestdienās, svētdienās un skolēnu brīvlaikā -no pulksten 8 līdz 22.30.
Igaunijā alkoholu var iegādāties no 18 gadu vecuma. Tirdzniecības vietās alkoholiskos dzērienus pārdod no pulksten 10 līdz 22.