Kaut arī oficiāli netiek pausts, cik naudas spēļu zālē _Fenikss_ nolaupīts, neoficiāli izskanējis, ka summa bijusi tiešām iespaidīga. Ar azartspēļu biznesu agrāk saistītais uzņēmējs Jānis Dāvis _Dienai_ norādīja, ka beidzot vajadzētu izstrādāt konkrētus kritērijus, cik bieži spēļu zālēs jāveic inkasācija, lai zagļiem nerastos motivācija tās laupīt.
«Bija izsaukums. Kad atbraucām un gājām iekšā, pie durvīm stāvēja divi cilvēki policijas formās. Galvās bija melnas maskas, redzēt varēja tikai acis. Viņi uzreiz bļāva, ka notiek kriminālpolicijas reids par narkotiku tirgošanu un visiem jāguļas zemē. Man pie galvas pielika pistoli, pārbaudīja kabatas un ar pipargāzi iepūta acīs, lai neko neredzētu,» stāsta Rīgas Apsardzes sabiedrības Jēkabpils filiāles direktors. Viņš apstiprināja, ka laupīšanas brīdī spēļu zālē notikusi naudas inkasācija. Maiss, ko laupītāji iznesuši ārā, bijis paliels un pilns, bet, vai tur iekšā bijusi nauda, viņš nav varējis redzēt. LTV tika pieļauta neoficiāla versija, ka divi no uzbrucējiem paralēli darbam policijā piestrādājuši par Feniksa inkasentiem, ko iekšlietu struktūru vadība neapstiprināja.
Bijušais Admirāļu kluba īpašnieks J. Dāvis norāda, ka neesot nekāda likuma vai iemesla, kādēļ spēļu zālē nebūtu varējis būt pat ļoti daudz naudas. «Iespējams, kāds bija daudz nospēlējis. Ja inkasācija notiek reizi divās nedēļās, liela summa savākties var mierīgi,» viņš uzsver. Uzņēmējs arī atminējās, ka pats savā praksē pieredzējis, ka, piemēram, kāds spēļu zālē vakarā «noliek» 20 000 latu, nākamajā dienā saprot, ko izdarījis, savāc draugus, paņem ieroci un nāk laupīt pats savu nospēlēto naudu. Tādēļ viņš vienmēr ievērojis principu, ka inkasācijai jānotiek katru dienu. Tas arī esot palīdzējis izvairīties no negodprātīgiem darbiniekiem, kuri daļu ievāktās naudas izdomā «aizņemties» uz pāris naktīm.
Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšnieces vietnieks Edvīns Priede norāda, ka kādreiz jau bijusi noteikta kārtība, cik bieži jānotiek inkasācijai, bet tā atcelta: «Nav jēgas noteikt biežumu, ja tādēļ nākas braukt no Rīgas uz Rēzekni pēc desmit latiem.» Savukārt noteikt, piemēram, ka inkasācija obligāti jāveic, kad ieņemta konkrēta naudas summa, neesot iespējams, jo «neviens nestāv blakus spēļu automātiem un neskaita, cik paspēlē,» turklāt automātos jābūt pietiekami daudz naudai, lai izmaksātu arī laimestus.